Tokią išvadą mokslininkai padarė atlikę kompiuterinę realaus turto pasiskirstymo pasaulyje modelio simuliaciją. Atitinkamai realiam pasauliui, dešimt procentų pasaulio žmonių priklauso 85 proc. viso gerbūvio, tačiau talento, intelekto ir darbštumo rodikliai yra paskirstyti tarp žmonių po lygiai.
Iš pradžių kompiuteris sumodeliavo tūkstantį vidutinio lygio gabumais apdovanotų žmonių (agentų) su nedideliais standartiniais nuokrypiais. Tokiu būdu, nė vienas iš agentų modeliavimo metu nebuvo protingesnis ar darbštesnis už likusiuosius. Gerbūvis pas juos taip pat buvo paskirstytas tolygiai.
Tuomet į šį modelį buvo įtrauktos atsitiktinės aplinkybės, kuriomis virtualūs dalyviai galėjo pasinaudoti, kad padidintų savo gerbūvį, jeigu jiems pasiseks. Galų gale virtualūs gerbūvio pasiskirstymo rezultatai faktiškai pakartojo realią situaciją – 20 proc. agentų užvaldė 80 proc. turtų. Siekiant tikslumo simuliacija buvo dar kelis sykius pakartota, tačiau rezultatai iš esmės nesikeitė.
Mokslininkai pažymėjo, kad patys sėkmingiausi žmonės toli gražu nebuvo patys talentingiausi. Greičiau atvirkščiai – sėkmę pasiekė 20 proc. vidutinių gabumų dalyvių. Tačiau jiems neįtikėtinai sekėsi virtualaus gyvenimo simuliacijos metu, o pačioje „sėkmingumo“ apačioje atsidūrė tie, kuriems sėkmė visiškai nesišypsojo.
„Mūsų tyrimas leidžia iš kitos pusės pažvelgti į pasiektų asmeninių pergalių vertinimą ir pažymi išskirtinių teisių ar resursų suteikimą žmonėms, kurie galėjo pasirodyti tiesiog sėkmingesni už likusiuosius“, – teigiama italų mokslininkų tyrime.