Išklotas samanomis ir apaugęs grybais. Tai karstas, kuriame laidoti artimuosius siūlo olandų išradėjai. Atgulę amžinojo poilsio tokiame karste, pasak jų, jūs kur kas greičiau grįšite atgal į gamtą.
„Jis pagamintas iš grybienos, kuri yra grybų struktūros pagrindas. Grybiena yra didžiausias gamtos perdirbėjas. Ji visuomet ieško maisto ir paverčia jį naudingomis medžiagomis kitiems augalams“, – sako mokslininkas Bob Hendrikx.
Grybienos karsto sumanytojai sako, kad toks karstas specialioje formoje užauga per maždaug savaitę sumaišius grybieną su pjuvenomis.
„Viduje matote samanų paklotą, kuriame yra daug mikroorganizmų, padedančių irimo procesui kartu su grybiena. Taigi kūnas greičiau grįžta į gamtą ir jos neužteršia, o praturtina. Grybiena neutralizuoja toksinus ir paverčia kūną naudingomis maistinėmis medžiagomis“, – pasakoja B. Hendrikx.
Pats karstas, anot jo išradėjų, žemėje suyra per mėnesį ar pusantro. Ir padeda žmogaus kūnui suirti per 2-3 metus. Tuo metu tradiciniame karste šis procesas gali užtrukti ir 10-20 metų.
„Šį karstą šią savaitę užsakė šeima. Rytoj bus laidojamas 99 m. vyras, kuris visuomet rūpinosi gamta ir buvo labai religingas“, – teigia laidotojas Mark Terlage.
„Man labai svarbu, kad naudojamos medžiagos kurias galima grąžinti gamtai. Juk mes rūpinamės klimatu ir aplinka“, – kalbėjo pensininkas Hans Wegen.
Grybienos karstas tvirtas – gali atlaikyti svorį iki 200 kg. O kainuoja jis apie 1500 eurų.