Robotas į orkaitę pašauna vieną picą ir iškart ima gaminti kitą. Uždėti padažą ir ingredientus – pakankamai lengva užduotis robotui. Tačiau dažnai jis maistą persūdo arba atvirkščiai – patiekalas lieka prėskas. Tad mokslininkai kimba į darbus – bando robotą ištobulinti taip, kad jis galėtų ragauti ir tinkamai pasūdyti maistą. Tačiau tai gali užtrukti, mat mokslininkai dar neperprato, kaip veikia skonio receptoriai.
„Mes daug nežinome apie tai, kaip žmonės suvokia skonį. Mums patinka valgyti, skanauti, bet nesuprantame, kaip tai paaiškinti moksliškai. Tad bandome skonio receptorius suprasti naudodami inžinierinius metodus“, – sako Kembridžo universiteto profesorius Fumiya Iida.
Nors kol kas inžinieriai ir nesupranta skonio receptorių, jie jau turi planą, kaip robotą išmokyti atpažinti skonius.
„Dabar mokome robotą gaminti tai, kad žmonės mėgsta ir pajusti skirtumą tarp dviejų skirtingų patiekalų. Tikimės, kad taip galime jį išmokyti“, – kalba Kembridžo universiteto inžinierius Grzegorz Sochacki.
Tai mokslininkai vadina savotiška patiekalų degustacija, mat robotas gali imituoti kramtymą, kurio metu išmatuoja patiekalo sūrumą. Tai jis daro per jutiklį – jis ragauja kiaušinienę. „Išragavęs“ skirtingų patiekalų versijų robotas gali atsiminti, kuris skonis yra tinkamas, bei kiek ir ko tiksliai į patiekalą jis įdėjo.