Mokslininkai sukūrė sintetines smegenėles, kurios gali pakeisti pažeistas žmogaus smegenų dalis, arba tas dalis, kurios veikia netinkamai.
Sukurtosios dirbtinės smegenėlės daugiau ar mažiau yra paprasta mikroschema, tačiau ji gali gauti elektrinius impulsus iš smegenų kamieno, suprasti nervinius signalus ir siųsti skirtingus signalus atgal į konkrečius smegenų kamieno regionus.
Kolkas tokiu būdu galima valdyti tik pagrindinius judėsius, tačiau mokslininkai teigia, kad šis pasiekimas yra svarbus žingsnis pirmyn kuriant dirbtines smegenis.
Bandymas buvo atliktas su žiurkėmis. Mokslininkai išjungė jų smegenis ir prijungė mikroschemą elektrodais. Prieš tai buvo atliktas bandymas, kaip žiurkė mirksi reaguodama į dirgiklius. Prijungus mikroschemą, gyvūnas greitai sugebėjo atkartoti tokį patį judėsį.
Nors tai yra tik mažas judesiukas, tai suteikia daug žinių, kaip galima manipuliuoti smegenų veikla. Sistema dar turės būti gerokai sumažinta, kad galėtų būti naudojama žmogaus kūne. Kolkas jos naudojimo pradžia numatoma tik tolimoje ateityje.
Tokia sistema galėtų pakeisti sukrėtimo metu pažeistas smegenų dalis, nervų sistemą arba senatvėje sunykusias smegenų dalis.