• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei manėte, kad sunkiausia savaitės diena yra pirmadienis, klystate. Londono ekonomikos mokyklos tyrėjai nustatė, kad pati sunkiausia diena biuro darbuotojams – antradienis, o jei dar tiksliau – antradienio priešpietė (11 valandų ir 45 minutės).

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimo autoriai rėmėsi 3 000 Didžiosios Britanijos gyventojų, dirbančių biuruose, apklausos rezultatais, skelbia dailymail.co.uk. Jie liudija, kad antradienis yra žymiai sunkesnė diena už pirmadienį, nors darbo savaitės pradžia iki šiol dažnai minima kaip psichologiškai ir fiziškai sunkiausia. Tačiau, pasirodo, antradienis, bent jau biuruose dirbantiems žmonėms, yra dar didesnis išbandymas už pirmadienį.

REKLAMA

Daugiau nei 53 proc. apklaustų britų prisipažino pirmadieniais darbe pernelyg „nesiplėšantys“ ir visus sunkius darbus atidedantys antradieniui. Faktiškai didesnę pirmadienio dalį anglų klerkai praleidžia užsiimdami kuo nors kitu, tik ne didžiausių jų pastangų reikalaujančiomis užduotimis.

Tokį elgesį mokslininkai aiškina tuo, kad po savaitgalio žmonės dar psichologiškai nepasiruošę staigiai keisti poilsio režimo į darbo  ir visa galva nerti į darbinius reikalus. Dėl to iki antradienio susikaupia didelė neatidėliotinų darbų apimtis, ir biuro darbuotojai bando karštligiškai juos įveikti.

REKLAMA
REKLAMA

Jų patiriamas stresas viršūnę pasiekia antradienį 11 val. 45 min., liudija apklausos rezultatai. Tuo metu darbuotojai susiduria su didžiausiu darbo krūviu ir jau galutinai persijungia į savaitinį darbo režimą. Pasak tyrimo autorių, daugelis biuro darbuotojų antradienį net linkę atsisakyti pietų, nes supranta, kokią darbo apimtį jiems reikės atlikti per visą savaitę.

Ekspertai perspėja, kad toks darbo stilius gali neigiamai atsiliepti sveikatai, nes žmonės reguliariai susiduria su stresu. Ypač neigiamai tai gali paveikti virškinimo sistemą. Kad žalingas vadinamojo „antradienio efekto“ poveikis būtų kuo mažesnis, specialistai pataria neatidėlioti daug darbų kuriai nors savaitės dienai ir stengtis tolygiai paskirstyti savaitinį darbo krūvį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų