Nidoje vyks jau septintoji Nacionalinės moksleivių akademijos sesija. Šį kartą jos metu bus daug dėmesio skiriama Lietuvoje dar menkai žinomai mokslo šakai – neuromokslui, o savo patirtimi šioje srityje su moksleiviais dalinsis vienas gerbiamiausių pasaulyje neuromokslininkų –profesorius Vincentas Walshas, teigiama Nacionalinės moksleivių akademijos (NMA) pranešime.
Pasak NMA vadovės Linos Danienės, vasaros sesijoje dalyvaus apie devyniasdešimt 9-12 klasių mokinių iš visos Lietuvos. Jie mokysis aštuoniose grupėse: muzikos, informatikos, fizikos ir astronomijos, matematikos, filologijos, biochemijos, chemijos ir ekonomikos. Be NMA moksleivių, į sesiją taip pat pakviesti Lietuvos tūkstantmečio vaikų 9 - 11 klasių laimėtojai, „Padovanok Lietuvai viziją“ vaikų vizijos nugalėtojas Marius Bukauskas ir mokiniai iš Vokietijos analogiškos gabių vaikų akademijos.
Šiais metais didelis dėmesys sesijos metu bus skiriamas neuromokslui. Į sesiją atvyksiantis profesorius iš Didžiosios Britanijos Vincentas Walshas yra vienas žymiausių šios srities specialistų, teigiama pranešime. Prof. Walsho darbai vaizdinės atminties, laiko suvokimo, skaičiavimo, veidų apdorojimo, sinestezijos ir kitose srityse atliko esminį vaidmenį aiškinantis žmogaus smegenų veikimo principus. Jis yra vienas pirmųjų ir svarbiausių mokslininkų, ėmusių plačiai taikyti transkranialinę magnetinę stimuliaciją (TMS) tyrimų tikslams.
Sesijos metu prof. Walshas ketina kalbėtis su Lietuvos moksleiviais apie kūrybiškumo „anatomiją“ ir kaip kūrybiškumas susijęs su mokslu. Profesorius, kuris jau ne pirmus metus užsiima jaunų mokslininkų ugdymu, išreiškė pageidavimą organizatoriams, kad jam būtų sudaryta galimybė kuo daugiau tiesiogiai bendrauti su jaunimu.
L.Danienė teigė, kad V.Walshas atvykimas yra itin svarbus, kadangi iki šiol Lietuvoje neuromokslas dar nėra itin žinomas, mūsų šalyje nėra ruošiami tokie specialistai. Lietuvos moksleiviai vyksta studijuoti šio mokslo į užsienio universitetus. Tad profesoriaus Vincento Walsho atvykimas į šią sesiją, kartu su dar trimis šio mokslo doktorantais lietuviais, studijavusiais kitose šalyse – didelis žingsnis populiarinant šį svarbų smegenų tyrimo mokslą ir formuojant jo tradicijas Lietuvoje.
Be dalykinių paskaitų, NMA sesijoje taip pat vyks asmenybės tobulinimo užsiėmimai. Bus kalbama apie tai, kaip pasirinkti ateities karjerą, kaip pažinti save ir kitus žmones. Su moksleiviais diskutuos tiek personalo valdymo specialistai, tiek sėkmingos karjeros pasiekę profesionalai – architektas Rolandas Palekas, energetikas Rimantas Vaitkus, banko vadovas Antanas Danys, režisierius Valentinas Masalskis ir kt. Visą sesiją akademikai taip pat muzikuos kurdami muzikines improvizacijas su maestro Andriumi Kulikausku Bardų skverelyje.
NMA sesijos organizuojamos nuo 2004 m. Kasmet vyksta 3 moksleivių tobulėjimui skirtos sesijos. Pasak L.Danienės, siekiama, kad sesijų metu mokiniai galėtų dalyvauti aukščiausios kokybės dalykiniuose bei asmenybės ugdymo užsiėmimuose, o jiems žinias perduotų profesionalai iš verslo, meno, mokslo ir akademinio pasaulio. Taip pat svarbu, kad tokių renginių metu moksleiviai ne tik praplečia akiratį ir įgyja vertingų žinių, bet ir susipažįsta su panašių interesų turinčiais bendraamžiais iš visos Lietuvos, teigiama pranešime.