• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Indijos Kondidžio kaime gyvena maždaug 2000 šeimų, bet tokiam nedideliam gyventojų skaičiui tenka net 204 dvynukų poros. Šį fenomeną tyrinėjantys mokslininkai skėsčioja rankomis: kaimo žmonės nesilaiko jokių ypatingų dietų, nevartoja vaistų nuo nevaisingumo, nėra veikiami jokių chemikalų. Tačiau tūkstančiui gimdymų čia tenka apie 45 poras dvynių - maždaug šešiskart daugiau nei vidutiniškai pasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA

Vietos gydytojas tvirtina, kad kuo toliau, tuo įdomiau: laikui bėgant dvynukų tik daugėja. Pernai 300 gimdymų teko 15 porų, o šiemet, kaip spėjama, ir šis rekordas bus sumuštas. Seniausi kaimo dvyniai jau atšventė 65-metį, patys jauniausieji gimė prieš porą mėnesių.

REKLAMA

Kad ir kaip mokslininkai stengiasi įminti šias gamtos paslaptis, kol kas jie bejėgiai. Vietos medikų nuomone, šiuo atveju negalima remtis medicinai žinomais veiksniais, kuriais paprastai aiškinamas dvynukų atsiradimas. Jie įtaria, jog šis fenomenas gali būti susijęs su vietos vandens savybėmis. Dauguma dvynukų atsiradę ne iš vieno kiaušinėlio, - juos pradedant iškart buvo apvaisintos dvi kaušialąstės.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas rekordininkas, garsėjantis naujagimių porelėmis, - tai Brazilijos Kandido Godojaus miestelis. Šioje 7000 gyventojų turinčioje gyvenvietėje kas penktas gimdymas baigiasi dvynukų atėjimu į pasaulį. Įdomi detalė: visi jie - mėlynakiai blondinai. Argentiniečio istoriko Chorchės Kamaraso nuomone, prie to galėjo prikišti nagus nacistinis nusikaltėlis Jozefas Mengelė (Josef Mengele), vykdęs beprotiškus eksperimentus Aušvico belaisvių stovykloje, paskui pabėgęs į Buenos Aires ir Paragvajų, o galiausiai apsigyvenęs Brazilijos pietuoses, kur 1979 metais ir mirė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mokslininkas tvirtina, kad Mengelė 7-8 dešimtmečiais brazilų miestelį buvo pavertęs savotiška „laboratorija“, kur tęsė dirbtinio apvaisinimo siekiant pagimdyti dvynukus eksperimentus, pradėtus dar koncentracijos stovykloje. Brazilijos istoriko duomenimis, Mengelė pirmą kartą miestelyje pasirodė septintojo dešimtmečio pradžioje, apsimetęs veterinaru. Vėliau paaiškėjo, kad jis gali gydyti ir žmones. Mengelė ypač domėjosi moterimis, rūpestingai sekė jų nėštumo eigą,

parūpindavo pacientėms naujų vaistų.

Ch.Kamarasas įsitikinęs: Mengelė tikrai susijęs su tokio dažno dvynukų gimimo mįsle. Savo knygoje istorikas atkuria visą Mengelės buvimo Lotynų Amerikoje istoriją, remdamasis jį pažinojusių žmonių liudijimais, išlikusiais nacių gydytojo sąsiuviniais ir dienoraščiais. Mokslininkas mano, kad Mengelė norėjo paversti Kandido Godojų idealiu „arijų miestu“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų