• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurių tėvų susirūpinimas dėl racionalesnio mokinių pavėžėjimo į mokyklas paskatino surengti diskusiją apie pavėžėjimo tvarką Klaipėdos rajone. Paaiškėjo, kad moksleivių vežiojimas Klaipėdos rajono savivaldybėje organizuojamas gana sklandžiai. Vis dėlto laikai, kai bus atsižvelgiama į kiekvieno mokinio individualius poreikius, dar toli.

REKLAMA
REKLAMA

Klausimą iškėlė kvietiniškiai

Diskusijoje pakvietėme dalyvauti Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoją Rūtą Cirtautaitę, Savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros vyriausiąją specialistę Violetą Brazlauskienę, Švietimo skyriaus vedėją Algirdą Petravičių, Gargždų „Minijos“ vidurinės mokyklos direktorių Antaną Jaciką, Gargždų „Kranto“ vidurinės mokyklos direktorių Egidijų Žiedą, jo pavaduotoją bei Kvietinių mokyklos-darželio direktorę, Kvietinių bendruomenės centro pirmininkės pavaduotoją Janiną Dapkienę. Ji teigė, kad Kvietiniuose gyvenančių vaikų tėvai nėra patenkinti moksleivių vežiojimo tvarka. „Tėvai prašė išsiaiškinti, kodėl jų vaikai į mokyklą išvežami anksčiausiai, t. y. 7.10 val., o parvežami vėliausiai, iš „Minijos“ vidurinės mokyklos jie paimami 14.30 val., o iš „Kranto“ - 14.45 val. Vaikams tenka labai anksti keltis, mokykloje jie apie pusę valandos turi laukti pamokų pradžios, o namo po pamokų jie grįžta labai vėlai. Galbūt būtų galima šią problemą kažkaip išspręsti“, - kalbėjo J. Dapkienė.

REKLAMA

Prie kiekvieno neprisiderinsi

Diskusijos dalyviai pripažino, kad po pamokų vaikams, kurie turi mažiau nei septynias pamokas, tenka kiek luktelti, nes autobusas į Kvietinius iš „Minijos“ vidurinės mokyklos vaikus paima 14.30 val., o iš „Kranto“ – 14.45 val. „Tačiau kol kas galimybių pakeisti šią situaciją nėra. Visų Gargždų vidurinių mokyklų ir gimnazijos vaikus vežioja vienintelis mūsų mokyklos turimas geltonasis autobusiukas. Grafikai yra suderinti minučių tikslumu. Po pamokų pirmiausia yra pradedami vežioti vaikai į Gargždų sodus, nes tai yra patys mažiausieji 1-2 klasių mokinukai, kuriems pamokos baigiasi anksčiausiai. Tada iš karto vežami vaikai į Kvietinius“, - teigė „Minijos“ vidurinės mokyklos direktorius Antanas Jacikas.

REKLAMA
REKLAMA

Švietimo skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius pastebėjo, kad iš Kvietinių į Gargždus vežiojami vaikai yra nuo penktos klasės ir vyresni. Pasak jo, jiems per savaitę ne vieną dieną būna šešios arba septynios pamokos, tad laukti autobuso netenka labai dažnai. Tuo atveju, kai yra septynios pamokos, vaikai iškart po jų paimami. „Be abejo, norėtume, kad galėtume prisiderinti prie kiekvieno vaiko, tačiau dabartinėje situacijoje, kai kalbame apie nemokamas atostogas ir sunkiai renkamą biudžetą, tokią galimybę ne visada turime. Mokinių pavėžėjimą dar geriau organizuoti galėtume, jei turėtume daugiau geltonųjų autobusų. Šiemet ir kiekvienais ateinančiais metais buvome numatę kasmet jų įsigyti po du, deja, sunkmetis koreguoja planus“, - kalbėjo Švietimo skyriaus vedėjas.



Vežiojami beveik 2000 moksleivių

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Statybos ir kelių priežiūros vyriausioji specialistė Violeta Brazlauskienė teigė, kad mokinių pavėžėjimas Klaipėdos rajono savivaldybėje yra organizuojamas keturiais būdais. Vaikai vežiojami maršrutiniu transportu, specialiaisiais reisais, kai sudaromos sutartys su privačiais vežėjais, bei geltonaisiais autobusais ir mokyklų transportu. Kai kuriais atvejais, kai vaiko neįmanoma pavėžėti nė vienu iš trijų minėtų būdų, yra sudaromos sutartys su tėvais dėl išlaidų kompensavimo už vaikų vežiojimą į mokyklas ir iš jų nuosavu transportu.

REKLAMA

Iš viso Klaipėdos rajono savivaldybėje yra pavežami 1978 mokiniai, gyvenantys toliau kaip 3 km nuo mokyklos. Tai sudaro 33 proc. visų Savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklose besimokančių mokinių. Klaipėdos rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklos mokiniams pavėžėti turi 15 geltonųjų ir 4 mokyklinius autobusus. Mokyklų turimi geltonieji autobusiukai ir kiti mokyklų autobusai važiuoja 30 krypčių ir vežioja 750 mokinių. Didžiausia dalis mokinių rajone yra vežami maršrutiniu transportu. Maršrutiniai autobusai važiuoja 16 maršrutų ir kasdien vežioja apie 900 mokinių.

REKLAMA

Audito išvados teigiamos

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Rūta Cirtautaitė mano, kad mokinių vežiojimas yra organizuojamas gana sklandžiai. „Vertinant tai, kad biudžeto lėšos labai apkarpytos, mokinių pavėžėjimo situacija yra tikrai nebloga. Stengiamės kiek įmanoma atsižvelgti į kiekvieną atvejį, nagrinėjame kiekvieną gautą skundą ir, jei kažkur tiktai yra didelė bėda, bandome ją spręsti“, - sakė ji. R. Cirtautaitė teigė, kad rajono Savivaldybei per metus mokinių pavėžėjimas atsieina apie 1 milijoną 100 tūkstančių litų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mero pavaduotoja priminė, kad praėjusiais metais Klaipėdos apskrities viršininko administracijos valstybinės Švietimo priežiūros skyrius atliko auditą dėl kaime gyvenančių mokinių vežiojimo į mokyklas užtikrinimo Klaipėdos rajone. Buvo tikrinama, kaip organizuojamas kaime gyvenančių mokinių vežiojimas į mokyklas Klaipėdos rajono savivaldybės ugdymo įstaigose. Patikrinimo metu padaryta išvada, kad 96 proc. Klaipėdos rajono savivaldybės bendrojo lavinimo mokyklų pavežamų mokinių autobusų grafikai parvažiuoti į namus yra pritaikyti. „Manau, tai geriausias įrodymas, kad mokinių pavėžėjimas yra organizuojamas sklandžiai. Tobulėjimui ribų nėra, todėl ateityje tikimės sudaryti dar geresnes sąlygas“, - sakė R. Cirtautaitė. Švietimo skyriaus vedėjas A. Petravičius teigė, kad, lygindamas mūsų rajoną su aplinkiniais, už mokinių pavėžėjimą dešimtbalėje sistemoje rašytų stiprų aštuonetą. „Reikia tikėtis, kad pagaliau išbrisime iš krizės ir galėsime toliau planuoti papildomų geltonųjų autobusiukų įsigijimą, tada situacija taps dar geresnė“, - optimistiškai į ateitį žvelgė A. Petravičius.

Milda JUDELYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų