• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mogadiše prasidėjo antra mūšių savaitė

Trečiadienį, prasidėjus antrajai Etiopijos pajėgų ir islamistų sukilėlių mūšių savaitei, Somalio sostinę Mogadišą toliau drebino sviedinių sprogimai ir tankų ugnis.

REKLAMA
REKLAMA

Per šiuos susirėmimus jau žuvo šimtai žmonių, o Jungtinės Tautos (JT) paprašė užtikrinti galimybes teikti pagalbą dešimtims tūkstančių civilių gyventojų, kurie paliko savo namus.

REKLAMA

Žmogaus teisių organizacijos, sekančios žuvusiųjų skaičių, darbuotojai antradienį pranešė, kad per mūšius žuvo mažiausiai 321 žmogus, daugiausia civiliai gyventojai ir sukilėliai.

Naujausi mūšiai kilo maždaug po trijų savaičių, kai panašūs susirėmimai nusinešė mažiausiai tūkstančio žmonių gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA

Po sąlyginai ramios nakties gyventojai teigė, kad trečiadienį po šiaurinę Mogadišo dalį važinėjo tankai, kurie ugnimi mėgino priversti pasitraukti islamistus ir klanų kovotojus, apsunkinusius laikinosios vyriausybės pastangas išlaikyti kontrolę.

Sukilėliai, dažnai keičiantys savo gynybines pozicijas, aštuntąją susirėmimų dieną atsakė kulkosvaidžių ir minosvaidžių ugnimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Minosvaidžio sviediniui pataikius į vieną namą, buvo sužeisti du žmonės, bet mes negalime išvežti jų į ligoninę dėl padriko šaudymo", - sakė Džamhurihos rajono gyventojas Husseinas Bashiras (Huseinas Baširas).

Taufiko rajono vaistininkas Kulowas Hassanas (Kulovas Hasanas) teigė: "Praradome viltį, nes nesimato jokių paliaubų ženklų. Niekas nesivargina kovotojams pasakyti, kad mūšiai beprasmiai".

REKLAMA

Niujorke JT humanitarinės veiklos vadovas Johnas Holmesas (Džonas Houlmsas) spaudė Somalio vyriausybę, kaltinamą dėl nebendradarbiavimo su humanitarinėmis komandomis, leisti pristatyti maistą iš namų pabėgusiems gyventojams.

JT pabėgėlių agentūra praėjusią savaitę nurodė, kad nuo vasario 1 dienos iš sostinės pabėgo daugiau kaip 321 tūkst. gyventojų, tačiau vyresnieji sakė, kad dabar šis skaičius gali siekti daugiau kaip 400 tūkst.

Somalyje normalios vyriausybės nėra nuo 1991 metų, kai buvo nuverstas diktatorius Siadas Barre (Siadas Barė) ir kilo kruvinos kovos dėl valdžios, kurių numalšinti nepadėjo daugybė bandymų atkurti šalyje taiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų