• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prie tradicinio šildymo sistemų galima priskirti šildymą dujomis, kietojo kuro katilus, centrinį šildymą. Tai geri, laiko patikrinti būdai apšildyti būstą, tačiau jie dažnai peikiami dėl nenuspėjamų kainų. Kompanijos  „Augara LT“ direktorius Andrius Alekberovas siūlo į šilumos ūkio organizavimą pažvelgti kitaip ir pristato šiuolaikinius šildymo būdus - skysto kuro ir joninius katilus.

REKLAMA
REKLAMA

Kas įeina į šildymosi skystuoju kuru sistemą ?

Šildymo skystuoju kuru sistemą sudaro katilas su 2 kontūrų nerūdijančio plieno šilumokaičiu, degikliu, kuro siurbliu, kuro filtru, valdymo įrenginiu. Sistema komplektuojama su nesudėtinga skystojo kuro sandėliavimo įranga – įvairių dydžių plastikinėmis talpyklomis, kurias galima tarpusavyje sujungti. Tokias talpyklas galima laikyti tiek uždaroje patalpoje, tiek lauke. Privačiame name įrengti dyzelino katilinę pakankamai paprasta ir trunka neilgai. Priklausomai nuo įvairių sąlygų darbai užtrunka nuo poros dienų iki savaitės. Dyzelinu kūrenamas katilas gali veikti naudodamas gamtines dujas, tereikia pakeisti degiklį.

REKLAMA

Kokie pagrindiniai šildymosi skystuoju kuru privalumai ?

greitas buitinio karšto vandens ruošimas; katilų, kurių galingumas nuo 20 iki 41 kW, efektyvumas siekia iki 90 proc.; skystojo kuro katilas tyliai veikia, uždegimas automatiškas; katilai gali būti naudojami atvirose ir uždarose šildymo sistemose.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip yra su skysto kuro eksploatacija ?

Eksploatuodami katilą šeimininkai nepajus jokių nepatogumų, nes į katilinę tikrai nereikės dažnai vaikščioti. Reguliuoti katilo darbą ir stebėti darbines charakteristikas galima kambaryje sumontuotame termostato valdiklyje. Katilas ir talpos neskleidžia dyzelino kvapo, nes kuro talpyklos yra labai sandarios, o užpildymo jungtis yra lauke. Taip pat nuo talpos į lauką per sieną nutiestas alsuoklis, kuris visada būna uždarytas, jis tik užpildymo metu laikinai atidaromas. Skystojo kuro katilu namus šildančių šeimininkų nespaudžia rūpesčiai − jie laisvalaikį gali skirti sau, o ne dirbti kūrikais ir nuolat prižiūrėti katilą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar brangu yra šildytis naudojant dyzeliną ?

Šidymui skirtas dyzelinis kuras šildymui parduodamas be akcizo, šiuo metu jo kaina yra 2,10 Lt./l. Įrengus skystojo kuro katilą ir pateikus prašymą VMI, leidimas pirkti dyzelinį kurą šildymui išduodamas per dvi savaites.

REKLAMA

Kuo pasižymi joniniai katilai, koks jų veikimo principas ?

Joniniai katilai veikia jonizacijos principu: katile judant ir sąveikaujant elektronams, sistemoje esantis specialus skystis jonizuojasi ir išskiria šilumą. Skystis joniniams katilams sukurtas pagal specialią technologiją. Jo šildymo sistemoje galima nekeisti iki dešimties metų. Joninio katilo sistemoje naudojamas skystis ypatingas tuo, kad neužšąla iki 30 ºC šalčio, yra neagresyvus, saugo sistemą nuo druskų, kalkių, rūdžių ir apnašų. Jis nekenkia jokiam dujiniam ar kietojo kuro katilui.

Joninio katilo Beril šildymo sistemoje sumontuojamas išsiplėtimo indas, cirkuliacijos siurblys, automatinis oro iš sistemos išleidiklis, apsauginis slėgio vožtuvas ir temperatūros davikliai, filtras, sklendės. Taip pat valdikliai ir jutikliai, kontroliuojantys ir reguliuojantys katilo darbą net laipsnio tikslumu. Kambario temperatūrą galima reguliuoti programuojamu kambario davikliu. Joninį katilą galima valdyti nuotoliniu būdu, pavyzdžiui, mobiliuoju telefonu, todėl jis tinka ir užmiesčio namams, kai aukštesnės temperatūros nuolat nereikia.

Joninis katilas tinka ir užmiesčio namams, kai aukštesnės temperatūros nuolat nereikia.

REKLAMA

Kokie yra joninių katilų privalumai ?

šildymo sistemai nereikia kamino; nereikia specialių patalpų katilinei, todėl reikia kur kas mažesnių investicijų namui statyti; patalpose palaikoma šeimininko pageidaujama šiluma nustatoma temperatūros reguliatoriais; sistema neužšąla, neskleidžia kvapo, yra ekologiška ir neteršia aplinkos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ar joninis katilas gali būti pagrindinis šildymosi būdas ?

Joninis katilas jungiamas tik prie šildymo sistemos ir elektros tinklo. Joninio katilo sistemai nereikia kamino, specialių katilinės patalpų, vamzdžių žemėje ar ore. Šiuolaikinės statybos iki 1000 kv. m šildomo ploto gyvenamosiose patalpose ši įranga užims tik apie 1 kv. m (maždaug tiek ploto užima vienas radiatorius). Todėl joninio katilo šildymo sistemą galima sumontuoti pagalbinėse patalpose, po laiptais ar tiesiog paslėpti sienoje. Jei patalpos yra didesnės, pagal šilumos poreikį joniniai katilai montuojami kaskadomis. Kitaip sakant, šildomo ploto ribų nėra, tereikia tik pakankamo elektros įvado.

Joninis katilas, kaip ir bet kuris kitas, veikia veiksmingiau ir sunaudoja mažiau energijos, kai namas gerai apšiltintas, tinkamai įrengta ir subalansuota visa šildymo sistema. Todėl labai skiriasi šildymo joniniu katilu kaina skirtinguose namuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų