• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iki šių metų pabaigos beveik visose mūsų šalies įkalinimo įstaigose bus įrengta mobilaus ryšio blokavimo įranga, kuri padės užkirsti kelią nuteistiesiems neteisėtai naudoti telefonus, pranešė Teisingumo ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

Pranešama, kad nauja įranga bus sumontuota Alytaus ir Kybartų pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Kauno bei Šiaulių tardymo izoliatoriuose ir Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Šiuo metu mobilaus ryšio blokavimo įranga jau yra įdiegta pagrindiniuose Marijampolės, Alytaus pataisos namų bei Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pastatuose.

REKLAMA

Šiose įstaigose kali daugiausia asmenų, tad metų pabaigoje mobilus ryšys nebebus pasiekiamas daugiau nei 80 proc. visų nuteistųjų. Blokavimo įrenginiai leis užtikrinti, kad jie negalėtų neleistinai naudotis telefonais ar kompiuteriais, bandydami susisiekti su laisvėje esančiais žmonėmis ar galimai daryti naujus nusikaltimus.

REKLAMA
REKLAMA

„Užkirsti kelią nelegaliems pokalbiams iš įkalinimo įstaigų aktualu dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai – kad būtų užkirstas kelias nusikaltimams. O taip pat, kad įkalinimo įstaigos užtikrintų tarnavimą savo pagrindiniam tikslui – sudaryti sąlygas nuteistajam grįžti į visuomeninį gyvenimą. Kol tokio blokavimo nėra, nepaisant kasmet diegiamų naujų priemonių, efektyvesnės kontrolės, tūkstančiais konfiskuojamų telefonų, nuteistieji neretai įsigudrina kaip vis tiek juos gauti. Šiemet įdiegiami sprendimai yra rimtas žingsnis padidinant visuomenės saugumą“, - pranešime cituojamas teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skelbiama, kad profesionali įranga blokuos tik įkalinimo įstaigų teritoriją, tad šalia jų gyvenantys žmonės neturi jaudintis dėl galimų nepatogumų jų naudojamam mobiliam ryšiui. Taip pat perkant įrangą buvo gauti visi patvirtinimai ir sertifikatai, kad jos veikimas nedaro jokios žalos asmenų sveikatai.

REKLAMA

Ryšio blokavimo įrangos įdiegimas įkalinimo įstaigose kainuos kiek daugiau nei 1 mln. litų, t.y. bent 20 kartų mažesnė suma, nei anksčiau siūlyta blokavimo įrangos diegimo kaina. Sertifikuotus įrenginius, pritaikytus pagal kiekvienos įkalinimo įstaigos specifiką, viešą konkursą laimėjusi bendrovė įdiegs iki šių metų pabaigos, sakoma pranešime.

REKLAMA

Kitose įkalinimo įstaigose, kuriose kali mažoji dalis nuteistųjų Įkalinimo įstaigose užkirs kelią mobiliam ryšiui

Iki šių metų pabaigos beveik visose mūsų šalies įkalinimo įstaigose bus įrengta mobilaus ryšio blokavimo įranga, kuri padės užkirsti kelią nuteistiesiems neteisėtai naudoti telefonus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nauja įranga bus sumontuota Alytaus ir Kybartų pataisos namuose, Pravieniškių pataisos namuose-atvirojoje kolonijoje, Kauno bei Šiaulių tardymo izoliatoriuose ir Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime. Šiuo metu mobilaus ryšio blokavimo įranga jau yra įdiegta pagrindiniuose Marijampolės, Alytaus pataisos namų bei Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos pastatuose.

REKLAMA

Šiose įstaigose kali daugiausia asmenų, tad metų pabaigoje mobilus ryšys nebebus pasiekiamas daugiau nei 80 proc. visų nuteistųjų. Blokavimo įrenginiai leis užtikrinti, kad jie negalėtų neleistinai naudotis telefonais ar kompiuteriais, bandydami susisiekti su laisvėje esančiais žmonėmis ar galimai daryti naujus nusikaltimus.

REKLAMA

„Užkirsti kelią nelegaliems pokalbiams iš įkalinimo įstaigų aktualu dėl daugelio priežasčių. Pirmiausiai – kad būtų užkirstas kelias nusikaltimams. O taip pat, kad įkalinimo įstaigos užtikrintų tarnavimą savo pagrindiniam tikslui – sudaryti sąlygas nuteistajam grįžti į visuomeninį gyvenimą. Kol tokio blokavimo nėra, nepaisant kasmet diegiamų naujų priemonių, efektyvesnės kontrolės, tūkstančiais konfiskuojamų telefonų, nuteistieji neretai įsigudrina kaip vis tiek juos gauti. Šiemet įdiegiami sprendimai yra rimtas žingsnis padidinant visuomenės saugumą“, - sako teisingumo ministras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesionali įranga blokuos tik įkalinimo įstaigų teritoriją, tad šalia jų gyvenantys žmonės neturi jaudintis dėl galimų nepatogumų jų naudojamam mobiliam ryšiui. Taip pat perkant įrangą buvo gauti visi patvirtinimai ir sertifikatai, kad jos veikimas nedaro jokios žalos asmenų sveikatai.

REKLAMA

Ryšio blokavimo įrangos įdiegimas įkalinimo įstaigose kainuos kiek daugiau nei 1 mln. litų, t.y. bent 20 kartų mažesnė suma, nei anksčiau siūlyta blokavimo įrangos diegimo kaina. Sertifikuotus įrenginius, pritaikytus pagal kiekvienos įkalinimo įstaigos specifiką, viešą konkursą laimėjusi bendrovė įdiegs iki šių metų pabaigos.

Kitose įkalinimo įstaigose, kuriose kali mažoji dalis nuteistųjų - Panevėžio pataisos namuose, Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje-pataisos namuose bei Laisvės atėmimo vietų ligoninėje – šiai įrangai įdiegti taip pat artimiausiu metu bus skelbiami viešieji konkursai. Lietuvoje iš viso veikia 11 laisvės atėmimo įstaigų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų