• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mobilizacija Ukrainoje įgauna pagreitį. Per artimiausias savaites mobilizacija papildys išsekusių karių gretas bei užpildys personalo spragas visoje fronto linijoje.

Mobilizacija Ukrainoje įgauna pagreitį. Per artimiausias savaites mobilizacija papildys išsekusių karių gretas bei užpildys personalo spragas visoje fronto linijoje.

REKLAMA

Apie tai rašo leidinys „The New York Times“, remdamasis Ukrainos pareigūnais, kariais ir analitikais. 

Mobilizacijos poveiks mūšio lauke kol kas juntamas silpnai

Leidinys pastebi, kad mobilizacija Ukrainos pajėgų mūšio lauke dar reikšmingai nesustiprino. Daugelis šauktinių vis dar baigia mokymo procesą ir nebuvo išsiųsti į frontą. O kai kurie užverbuoti kariai nėra fiziškai tinkami kovai. 

Visgi kelios brigados pranešė, kad pastarosiomis savaitėmis padaugėjo naujokų. Jie tikisi, kad pagausėjusios karių gretos padės Ukrainai šią vasarą stabilizuoti fronto linijas.

Ukrainos valdžia atsisako pateikti daugiau detalių apie šaukimą į karinę tarnybą. Tačiau trys su leidiniu kalbėję karo ekspertai teigė, kad nuo gegužės Ukraina kas mėnesį mobilizavo iki 30 000 žmonių. Tai yra maždaug tiek pat, kiek Rusijos kariuomenė įdarbina kas mėnesį.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurių brigadų atstovai taip pat pastebi pagerėjusią situaciją, susijusią su personalu. 65-osios brigados atstovas spaudai leitenantas Serhijus Skibčikas pažymėjo, kad dabar kiekvieną savaitę į jo padalinį patenka nedidelės šauktinių grupės. Tačiau poreikiai dar nėra visiškai patenkinti.

REKLAMA

Viena didžiausių problemų

Pasak leidinio, karių trūkumas buvo viena didžiausių Ukrainos problemų mūšio lauke per pastaruosius metus – Rusijos kariams pavyko prasiveržti pro susilpnėjusias Ukrainos linijas. O Ukrainos kariuomenė neturi tiek karių, kad galėtų vykdyti plataus masto kontratakas. 

Ukrainai įdarbinti ar pašaukti daugiau karių trukdo, kritikų teigimu, sistema, įklimpusi į sovietinę biurokratiją ir korupciją. Neseniai atlikta apklausa atskleidė, kad dauguma ukrainiečių taip pat mano, kad bazinis šauktinių mokymas yra nepakankamas, todėl jie vengia šaukimo.

REKLAMA
REKLAMA

Siekdamas išspręsti šią problemą, balandį Ukrainos parlamentas priėmė įstatymą, sugriežtinantį mobilizacijos taisykles. Dokumente numatytos finansinės paskatos tiems, kurie imasi ginklo, ir baudos tiems, kurie bando išvengti tarnybos.

Parlamento Gynybos ir žvalgybos komiteto vadovo pavaduotojas Jehoras Černevas leidiniui sakė, kad „mobilizacijos padėtis gerokai pagerėjo“, tačiau atsisakė pateikti tikslius skaičius. Be šauktinių, Ukraina mainais už galimybę lygtinai paleisti, į tarnybą priviliojo apie 3800 kalinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vienoje gyvenantis karo analitikas Franzas-Stefanas Gady’is, neseniai grįžęs iš Ukrainos, sakė, kad artimiausiomis savaitėmis į mūšio lauką atvyks daug šauktinių. Jis teigia, kad iki to laiko Rusijos pajėgos bandys padaryti dar vieną didelį postūmį ir mėgins prasiveržti pro Ukrainos gynybos linijas.

Mobilizacija yra tik dalis Ukrainai bandant pasiekti sėkmę kovojant prieš Rusijos agresiją. Tačiau ne mažiau svarbu ir kariškiai, turintys pakankamai ginklų ir amunicijos. Šį mėnesį Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pripažino, kad šauktinių mokymui neužtenka vietos, ir skundėsi, kad daugiau nei dešimt brigadų buvo nepakankamai aprūpintos dėl vėluojančio Vakarų ginklų tiekimo. Kai kurie kariškiai pažymi, kad naujokai, net ir po bazinių mokymų, nėra pasirengę kovoti.

Griuk iš juoko. Sugaude gatvese ir per prievarta išsiunte kariauti. Su tokia motivacija artimiausiu metu,dar prapi...s kelis miestus
Sugaudyti gatvėse kiti jėga isplesti iš seimu sius į mirti už tai visi tik tyli tipo paslaptis
Mūsų valdžia elgtūsi ne kitaip, važinėtų autobusai po gatves ir gaudytų vyrus, kuriuos vežtų fronto linijas. Jei jau per covidą kelius blokais blokuoja, tai tikrai būtų nekitaip, gal dar baisiau.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų