• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konkurso dalyviai už įrangos montavimą pareikalavo itin didelių kainų - nuo 4 milijonų iki beveik 23 milijonų litų.

REKLAMA
REKLAMA

Mėginant pažaboti telefoninius sukčius bei kitus aferistus, kurie atlikdami bausmę įkalinimo įstaigoje prasimano įvairių būdų išvilioti pinigų iš patiklių gyventojų laisvėje, Kalėjimų departamentas nutarė įrengti mobiliojo ryšio blokatorius.

REKLAMA

Atviras konkursas dėl ryšio blokavimo įrangos įsigijimo buvo vykdomas elektroniniu būdu. Su konkurso reikalavimais ir sąlygomis susipažino iš viso 15 įmonių. Tačiau siūlymus pateikė tik dvi - bendrovė "BELAM", sutikusi įrengti blokatorius už 4 mln. 938 tūkst. Lt ir ir UAB ELSIS TS- už 22 mln. 893 tūkst.Lt..

REKLAMA
REKLAMA

Šios sumos, anot Kalėjimo departamento atstovės spaudai Audrės Mišeikienės, pasirodė itin didelės dėl lėšų stokos: "Pirkimų procedūra nutraukta dėl per didelių kainų. Ieškoma sprendimų paslaugos atpiginimui".

Kokie tai bus sprendimai, kol kas nežinoma.

Policijos pareigūnai, gaunantys iš gyventojų vis daugiau skundų dėl telefoninio sukčiavimo, kuomet net iš vaikų išviliojamos didelė sumos, tik gūžčioja pečiais: "Kol įkalinimo įstaigų kontingentas turės galimybę susisiekti su laisve, tokių atvejų tik daugės. Kaliniai nieko neveikia, nedirba, tik prasimano įvairių niekų. Kenčia visuomenė".

Viena pareigūnų pridūrė, jog komandiruotėms į egzotiškas šalis vyriausybėje yra lėšų, tačiau gelbėti visuomenę nuo sukčių, nėra.

Šiuo metu blokatoriai įrengti tik dviejuose įkalinimo įstaigose ir tik dalyje pastatų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų