• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dėl koronaviruso Lietuvai paskelbus karantiną, visoje šalyje atsirado mobilūs koronaviruso patikros punktai, skirti koronaviruso infekcijai nustatyti.

Dėl koronaviruso Lietuvai paskelbus karantiną, visoje šalyje atsirado mobilūs koronaviruso patikros punktai, skirti koronaviruso infekcijai nustatyti.

REKLAMA

Į visoje šalyje veikiančius punktus žmonės gali atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą – važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

Tokiose punktuose savanoriauja daugybė žmonių tarp jų ir „G&G Sindikato“ lyderis, Šaulių sąjungos narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras.

Vyras užtikrina bendrąją tvarką ir saugumą mobiliuose punktuose: „Šiuose punktuose paprasti savanoriai nebudi, budi Lietuvos Šaulių sąjunga, mes nieko negauname už šį darbą. Kadangi tai yra visuomeninė organizacija, budi tie, kas nori tame dalyvauti.

Rinktinės lygmenyje yra daromi sutarimai, kurie būriai, kokią dieną saugo punktus. Turime tvarkaraštį, pagal kurį budime. Esame parengties būsenoje, visuomet vykdyti bet kokią Šiaulių sąjungos iškeltą užduotį, kurių būna įvairių.“ 

REKLAMA
REKLAMA

Svaras tvirtino, kad jokios baimės nejaučia ir virusu nebijo užsikrėsti: „Į mobilų punktą žmogus negali atvažiuoti, kada jis nori. Tam, kad būtų atlikta patikra, asmuo turi iš anksto užsiregistruoti telefonu ir tik tada yra siunčiamas tyrimams.

REKLAMA

Punktuose dirba dvi grupės: Šaulių sąjungos nariai, kurie daro pirminę asmens patikrą ir medikai, kurie paima mėginį. Tikriname ne tik tapatybę, bet ir užtikriname saugumą ir tvarką.“ 

Paklaustas, ar žmonės jį atpažįsta, vyras teigė, kad su asmenimis nekontaktuoja: „Mes nesikalbame su žmonėmis, kurie atvažiuoja tikrintis. Nebendraujame, jie neturi teisės atsidaryti lango, viską parodome ženklais per stiklą. Kiek man teko susidurti, žmonės elgiasi kultūringai, kai kurie padėkodami pamirksi automobilio šviesomis arba įjungia avarinį signalą. Kokie jausmai juos aplanko patikros metu, aš nežinau, manau, įvairiai, į dušią neįlįsi.“

REKLAMA
REKLAMA

Primename, kad į mobilųjį punktą atvykti galima tik gavus siuntimą iš karštosios koronaviruso telefono linijos 1808 specialistų. Neužsiregistravę asmenys tikrinami nebus, prašome gyventojus iš anksto skambinti nurodytu telefono numeriu. 

Į mobilųjį punktą atvykusius asmenis prašome nelipti iš automobilio ir vadovautis ten dirbančių specialistų nurodymais.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pabrėžia, kad žmonėms būtina žinoti, kaip elgtis prieš skambinant ir vykstant į mobiliuosius punktus, griežtai laikytis visų nurodymų, kuriuos pateiks konsultantai. Jokiu būdu negalima vykti į punktus nusprendus savarankiškai – prieš tai būtina skambinti 1808. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taip pat svarbu, kad pacientai tyrimui bus registruojami tik tą dieną, kai kreipsis, t .y. išankstinė registracija kitai dienai nebus vykdoma. 

Veiksmų seka, kurios būtina paisyti: 

1. Pacientas, jei jam pasireiškė bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. 

REKLAMA

2. Karštosios linijos konsultantas, įvertinęs paciento pateiktus duomenis, priims sprendimą, ar skambinantį žmogų tikslinga ištirti dėl koronaviruso infekcijos. 

3. Tuo atveju, jei žmogų bus nuspręsta tirti, jis konsultantui turės pateikti vardą, pavardę, asmens kodą, mobilaus telefono numerį, taip pat nurodyti savivaldybę, iš kurios skambina. Be to, bus klausiama, ar pacientas gali asmenine transporto priemone (pats ar būti atvežtas kito žmogaus) atvykti į mobilų punktą. 

REKLAMA

4. Jei žmogus galės atvykti pats, su juo susisieks mobilaus punkto koordinatorius ir nurodys laiką ir adresą, kada jam tai padaryti. 

5. Kartu su savimi žmogus turi pasiimti tapatybę patvirtinantį dokumentą bei A4 formato lapą su užrašytu mobilaus telefono numeriu, kurį, atvykus į mobilų punktą, reikės padėti koordinatoriaus nurodytoje vietoje automobilio salono viduje. Šiuo numeriu bus susisiekiama ir sutikrinami atvykusio žmogaus duomenys. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6. Atvykus į mobilų punktą, žmonėms nebus leidžiama išlipti iš automobilio ir atidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip, instruktuojama, kaip bus vykdoma tepinėlio paėmimo procedūra. 

7. Langą žmogus turės pradaryti tada, kai mobilios komandos narys to paprašys, tad čia dirbančiųjų specialistų nurodymus būtina atidžiai sekti. 

8. Atlikus tyrimą, žmogus turės važiuoti į namus, izoliuotis ir laukti tyrimo rezultato. Nustačius poreikį pacientą hospitalizuoti, kviečiama GMP ir pacientas transportuojamas į ligoninę. 

Tiems žmonėms, kurie negalės į mobilius punktus atvykti patys, savivaldybės įpareigotos užtikrinti pacientų transportavimo paslaugas. 

Svarbu, kad į Mobilų punktą negalima vykti taksi automobiliu ar viešuoju transportu.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų