Kauno „Žalgirio“ komandos pergalių serija nutrūko BEKO taurės turnyro pusfinalyje. Miunchene žalgiriečiai nusileido Turkijos čempionams Stambulo „Besiktas“ krepšininkams 57:75 (14:20, 16:17, 11:17, 16:21). Sekmadienį kauniečiai dėl trečiosios vietos 15.30 val. susitiks su Maskvos CSKA arba Miuncheno „Bayern“ komanda.

Pirmosiomis minutėmis puikiai kamuolius skirstė Oliveris Lafayette'as, po kurio perdavimų Paulius Jankūnas ir Kšištofas Lavrinovičius lengvai pelnė taškus. P.Jankūnui sumetus baudas ir įdėjus K.Lavrinovičiui žalgiriečiai pirmavo 8:4. Tuomet svečių puolimas ėmė kiek strigti. Nepasinaudojus geromis progomis atakuojant iš po krepšio „Besiktas“ persvėrė rezultatą 16:10. Mindaugas Kuzminskas ir Tadas Klimavičius įmetė po dvitaškį, bet buvusiam žalgiriečiui Damirui Markotai pataikius tritaškį pirmąjį kėlinį laimėjo turkai 20:14.

Antrojo kėlinio pradžioje „Besiktas“ persvara pasiekė 10 taškų (24:14). Ją laikinai sumažino tritaškį įmetęs Adas Juškevičius ir po perimto kamuolio lengvus taškus pelnęs O.Lafayette'as (19:24), bet Stambulo komanda vėl truktelėjo į priekį 31:19. Netrukus „Žalgiris“ ėmė lipti iš duobės, kai O.Lafayette'as iškišo perdavimą Jeffui Foote'ui bei pats prasiveržė po krepšiu. A.Juškevičiui atlikus idealų perdavimą M.Kuzminskas ataką baigė dėjimu, o O.Lafayette'as dar ir taikliai metė iš toli – 28:33. M.Kuzminskas dar kartą įdėjo į krepšį (30:35), bet apsigynę žalgiriečiai greitoje atakoje prarado kamuolį ir paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis buvo nubausti – 30:37.

Trečiasis kėlinys „Žalgiriui“ klostėsi tragiškai. Kauniečiai nebrangino kamuolio ir jų klaidas „Besiktas“ krepšininkai vertė taškais. Amerikiečiui Patrickui Christopheriui ir D.Markotai kartu pelnius 12 taškų turkai pirmavo 49:34. Tuo tarpu per 7 minutes svečiams po dvitaškį įmetė tik P.Jankūnas ir K.Lavrinovičius. Pastarąjį pakeitęs Darjušas Lavrinovičius kiek vėliau pridėjo 4 taškus, o O.Lafayette'as taikliu tritaškiu iš vidurio aikštės užbaigė trečiąjį kėlinį, bet „Žalgiris“ atsilikinėjo 41:54.

Prasidėjus paskutiniam kėliniui žalgiriečių puolimas atsigavo. „Žalgirio“ amerikiečiai vienas po kito rinko taškus: O.Lafayette'as pasižymėjo atsikovojęs kamuolį puolime, T.Dardenas – iš vidutinio nuotolio, J.Foote'as – dėjimu (47:56). Vėliau T.Dardenas pelnė dvitaškį su pražanga, J.Foote'as dar kartą įdėjo ir sumetė baudas (54:64). Tačiau įsižaidę turkai ir toliau už menkiausią klaidelę skaudžiai baudė varžovus. Per 5 minučių atkarpą visos rezultatyvios „Besiktas“ atakos pasibaigdavo tritaškiais arba dvitaškiais su pražangomis, kurie gniuždė žalgiriečius. Galutinis rungtynių rezultatas 75:57 „Besiktas“ naudai.

„Žalgiris“: O.Lafayette'as 12 (5 rez. perd.), J.Foote'as 9, P.Jankūnas 8 (5 atk. kam.), M.Kuzminskas 6, K.Lavrinovičius 6, D.Lavrinovičius 6 (6 atk. kam.), T.Dardenas 5, A.Juškevičius 3, T.Klimavičius 2, M.Popovičius 0, V.Lipkevičius 0, M.Delašas 0.

„Besiktas“: C.Jerrellsas 14, P.Chrsitopheris 12 (5 atk. kam.), D.Markota 11 (9 atk. kam.), B.Hersekas 11 (5 atk. kam.), S.Cetinas 10 (5 rez. perd.), V.Dašičius 9 (4 per. kam.).

Į Miuncheną, kuriame prieš 13 metų „Žalgiris“ iškovojo Eurolygos taurę, komanda išvyko ne pilnos sudėties. Prie traumuoto Roberto Javtoko laikinai prisijungė ir Mantas Kalnietis bei Rimantas Kaukėnas.