• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nepaisant to, kad pasaulyje apstu įvairiausių dietų, mitybos specialistai vieningai sutaria, jog nuo maisto kiekio ir kokybės priklauso žmogaus sveikata ir jo gyvenimo trukmė. Kinų dietologai pateikia savą kovos su nutukimo epidemija metodą. Štai pagrindiniai jų akcentai, paremti kinų virtuvės ir gyvenimo būdo paslaptimis.

REKLAMA
REKLAMA

1. Reguliarumas

Visų pirma rekomenduojama griežtai laikytis valgymo režimo. Maitinimasis visada tuo pačiu metu išugdo sąlyginį refleksą, taigi skrandyje išsiskiria reikiamas kiekis skrandžio sulčių – o tai garantuoja gerą maisto virškinimą.

REKLAMA

Kinų mokslininkai nustatė, jog optimalus laikas įsisavinti su maistu gaunamas naudingąsias medžiagas – pusiaudienis. Tačiau vis dėlto valgyti rekomenduojama ne mažiau kaip 3 kartus per dieną.

2. Valgymo trukmė

Ypatingą dėmesį reikėtų skirti valgymo trukmei. Impulsai sotumo centrą, esantį galvos smegenyse, pasiekia po 20 min. nuo valgymo pradžios. Taigi valgant greičiau nesunku prisivalgyti daugiau, nei iš tikrųjų reikia. Be to, maistą būtina gerai sukramtyti – tai taip pat pagerina virškinimo procesą ir leidžia organizmui pasiimti maksimalų kiekį maistingųjų medžiagų. Tad paskubom sušlamšti pietūs niekada nepakeis oraus ir malonaus valgymo ritualo.

REKLAMA
REKLAMA

3. Riebalai

Kinų medikai taip pat rekomenduoja rinktis augalinės kilmės riebalus bei sumažinti gyvulinės kilmės riebalus iki 20 g per parą.

4. Stebuklingieji ryžiai

Ypatinga reikšmė kinų valgiaraštyje tenka ryžiams. Ir ne veltui. Šiuose grūduose gausu sudėtinių angliavandenių junginių, būtinų raumeniniam audiniui. Riebų maistą valgant kartu su ryžiais greičiau skaidomi riebalai, taigi ne taip sparčiai auga svoris ir vystosi celiulitas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ryžių baltymai – vertingas aminorūgščių ir B grupės vitaminų šaltinis, o tai pagerina nervinio audinio darbą. Šiuose grūduose esantis kalis šalina iš organizmo skysčių perteklių, taigi puikiai tinka patinimų ir padidėjusio kraujospūdžio.

REKLAMA

5. Mėsa

Tradiciniame kinų valgiaraštyje mėsos pakankamai mažai. Jei gaminant kurį nors patiekalą ir pasirenkama mėsa, ji turi būti neriebi, valgoma kartu su ryžiais ir daržovėmis.

6. Desertas

Desertui – švieži vaisiai, aprūpinantys organizmą vitaminais ir ląsteliena.

Iš pirmo žvilgsnio šioje dietoje – nieko ypatingo, tačiau statistiniai duomenys įrodo, kad tarp kinų – itin mažai viršsvorio turinčių ir nutukusių žmonių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų