Mitas ar teisybė, kad po depiliacijos reikia vengti saulės?
Ar reikia vengti saulės, priklauso nuo pasirinktos depiliavimo priemonės. Jei plaukeliai šalinami priemonėmis, kurios kartu pašalina ir dalį odos raginio sluoksnio (depiliuojant vašku ar skutant peiliukais), tada tikrai gali susilpnėti odos apsauginė funkcija ir ji lengviau nudegs. Kitais atvejais – ne.
Ar norint turėti švelnią odą ją tikrai reikia skusti kiekvieną dieną?
Šiandien yra sukurta daugybė modernių priemonių, kurios leidžia pamiršti plaukelių šalinimą kur kas ilgesniam laikui. Jei plaukelis tik nupjaunamas, natūralu, kad jam ataugti užtruks vos porą dienų. Tačiau, jei jis išraunamas su šaknimi – tada jis neatauga iki 4 savaičių.
Ar teisybė, kad epiliacija yra labai skausminga procedūra?
Plaukelių šalinimas epiliatoriumi, kai plaukeliai išraunami su šaknimis, yra gana skausminga. Gera žinia ta, kad kuo daugiau kartų procedūra kartojama, tuo mažesnį diskomfortą ji sukelia. Toms, kurios nori justi dar mažesnį skausmą, epiliaciją patarčiau atlikti duše ar vonioje. Tik renkantis epiliatorių reikėtų atkreipti dėmesį, kad jis būtų atsparus vandeniui.
Mitas ar teisybė, kad norint epiliuoti plaukelius, pirmiausiai juos reikia užauginti iki 5-7 mm?
Vasarą visos norime mėgautis lygia ir švelnia oda, todėl auginti plaukelius iki tokio ilgio daugeliui moterų yra nepriimtina. Šalinant plaukelius vašku, plaukeliai turėtų būti 5-7 mm ilgio, tačiau kai kurie modernūs epiliatoriai pašalina vos 0,5 mm ilgio plaukelius, t.y. maždaug smėlio smiltelės dydžio.
Ar šalinti plaukelius epiliatoriumi – neefektyvu?
Šiandien galima įsigyti modernių epiliatorių, kurie iš pirmo karto sugaudo apie 96 proc. plaukelių. Jei dalis plaukelių liko, visada galima procedūrą pakartoti dar sykį.
Ar kokybiškas plaukelių šalinimas užtrunka per ilgai?
Tiesa ta, kad epiliacija tikrai užtrunka šiek tiek ilgiau nei skutimasis peiliuku. Tačiau, kuo labiau įgudusi moteris naudojasi epiliatoriumi – tuo greičiau ji atlieka šią procedūrą. Užtenka 5 procedūrų, kad jos trukmė sutrumpėtų iki 10 minučių, o rezultatu džiaugsitės iki 4 savaičių.
Mitas ar teisybė, kad plaukelių po kiekvienos depiliacijos įauga vis daugiau?
Plaukeliai įauginėja į odą tada, kai pamirštame ją nušveisti. Todėl prieš plaukelių šalinimą svarbu atlikti odos šveitimą, kuris maksimaliai sumažina plaukelių įaugimo tikimybę.
Mitas ar teisybė, kad norint efektyviai pašalinti plaukelius reikia bent 7 skirtingų priemonių?
Nebūtinai. Kaip minėjau, prieš epiliaciją rekomenduojama atlikti odos šveitimą, kurį gali atstoti rudojo cukraus, kavos ir aliejaus mišinys – tokius ingridientus rastume kiekvienos namuose. Po epiliacijos svarbu odą nuraminti, tam galima naudoti antiseptinius raminančius produktus. Šiuolaikiniai gamintojai siekia epiliaciją maksimaliai supaprastinti, todėl į vieną priemonę integruoja epiliavimo, veido valymo, kūno šveitimo ir masažavimo galvutes su raminančiomis medžiagomis. Tokio tipo epiliatorius yra „Braun Silk Epil 7“, sukėlęs savotišką perversmą kūno priežiūros srityje.
Mitas ar teisybė, kad epiliatoriumi sunku naudotis?
Naudotis epiliatoriumi yra paprasčiau nei galima tikėtis. Naujuose modeliuose yra integruojama lemputė, kuri apšviečia sunkiai prieinamas vietas, kad pro akis neprasprūstų net mažiausias plaukelis. Tai taip pat padeda tinkamai atlikti procedūrą ne tokiomis patogiomis sąlygomis – kelionėje ar prastai apšviestoje vonioje.