• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Mitai ir tiesos: naujos deginimosi taisyklės

Jeigu esate saulės mylėtojai, puikiai žinote, kada ir kokias apsaugines priemones naudoti. Išsimaudžius ar suprakaitavus losjonu su apsauga nuo saules reikėtų pasitepti iš naujo, nes stebuklingas „visą dieną saugantis kremas“ dar neišrastas. Vis dėlto ne pro šalį atnaujinti deginimosi saulėje įpročius ir pasidomėti naujomis, šiuolaikinėmis tiesomis.

REKLAMA
REKLAMA

Senoji taisyklė: išsitepkite odą nuo ultravioletinių (UVA/UVB) saulės spindulių saugančiu kremu su SPF 15 filtru likus pusvalandžiui iki išeinant į lauką.

REKLAMA

Naujoji taisyklė: vien tik kremo nuo saulės nepakanka – naudokite kremą su (bent jau) SPF 15 filtru ir antioksidantais papildytą drėkinamąjį kremą.

„Dabar kalbame ne tik apie ultravioletinių spindulių žalą, – teigia dermatologas ir mokslų daktaras Fredricas Brandtas iš Niujorko. – Saulė gamina laisvuosius radikalus, kurie ardo žmogaus organizme esančius kolageno ir elastino pluoštus.“ Antioksidantai, kurių yra sojos produktuose, žaliojoje arbatoje ir vitamine C, neleidžia laisviesiems radikalams paveikti organizmo ir padidina jo apsaugos lygį. Geriausia rinktis kremą su SPF 30 filtru, kurio sudėtyje yra ir antioksidanto aidebenono (angl. idebenone).

Pasidomėkite namuose turimų drėkinamųjų kremų sudėtimi, galbūt jie taip pat papildyti antioksidantais. Jeigu ketinate degintis ilgesnį laiką, rinkitės didesnį nei su SPF 15 filtru apsauginį kremą. Dauguma nenutuokia, kad SPF 15 iš tiesų atitinka SPF 7 filtro apsaugos lygį, o SPF 70 – tik SPF 30. Taigi pastarasis variantas būtų geriausias.

REKLAMA
REKLAMA

Senoji taisyklė: užsimeskite lengvus baltus marškinėlius, kad apsisaugotumėte nuo tiesioginių saulės spindulių piko valandomis.

Naujoji taisyklė: piko valandomis rinkitės tamsesnes spalvas ir standžiai išaustus audinius.

Jei karštomis dienomis nuo 11 iki 15 valandų turite būti saulėje, rinkitės kuo standesnės medžiagos drabužius, kurie mažiau praleidžia šviesą. Jei apsivilksite plonus trikotažinius marškinėlius, galima sakyti, kad jų nevilkite visai. Ploni marškinėliai, net jei jie baltos spalvos, praleidžia gana daug saulės. Geriau apsaugos tamsesni ir tankesni audiniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senoji taisyklė: veidui išsitepti užteks šaukštelio apsauginio kremo, kūnui – apie 30 mililitrų.

Naujoji taisyklė: naudokite kremo tiek, kiek jausite, kad užtenka.

Kai kalbama apie apsaugą nuo saulės, niekas nesveria apsauginio kremo mililitrais ar kitais dozavimo būdais. „Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į pečius, nugarą, kaklą bei krūtinę “, – sako odos vėžį gydanti dermatologė Alysa HermanMajamio. Taip pat ji siūlo užklijuoti pleistru ar gausiai patepti kremu didesnius apgamus. Du ploni sluoksniai kremo – visada geriau nei vienas storas.

REKLAMA

Senoji taisyklė: truputis saulės – sveika, todėl 20 minučių saulėje tris kartus per savaitę padės organizmui gaminti vitaminą D.

Naujoji taisyklė: neprotinga būti tiesioginėje saulės šviesoje be apsaugos priemonių.

Taip, žmogaus organizmui reikia vitamino D, kuris stiprina kaulus ir palaiko imuninę sistemą, bet maisto papildai bei vitaminų kompleksai – geriausias ir saugiausias būdas jo gauti. „Net nedidelė saulės žala gali paspartinti senėjimo procesus ir padidinti vėžio riziką“, – sako dermatologė Francesca Fuso iš Niujorko. Pasikonsultuokite su šeimos gydytoju, kuris nustatys vitamino D kiekį organizme ir, jei jo trūksta, paskirs jums tinkantį vitaminų kompleksą.

REKLAMA

Senoji taisyklė: niekada nesideginkite soliariume!

Naujoji taisyklė: bent jau niekada nesideginkite soliariume be apsauginių nuo saulės priemonių.

Pasak Tarptautinės vėžio tyrimų organizacijos atstovų, deginantis soliariumuose iki 75 procentų padidinama melanomos tikimybė, o senėjimo raukšlių ir rudų taškelių, atsirandančių nuo ultravioletinės radiacijos, tikimybė padidėja iki 90 procentų. Įdegis su laiku pranyksta, tačiau žala jau padaryta. Stiprios apsaugos kremai sumažina soliariumo lempų poveikį odai, tačiau gydytojai ir dermatologai vis dėlto siūlo riktis saugesnį variantą.

Remiantis dermatologijos archyvų duomenimis, tos moterys, kurios naudoja savaiminio įdegio kremus ar losjonus, mažiau laiko praleidžia saulėje ir soliariumuose. Pasidomėkite, geriausia vaistinėse, apie naujos kartos savaiminio įdegio priemones, kurios pamažu suteikia natūralų įdegį, drėkina odą ir nekenkia sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Senoji taisyklė: jei norite gražiai įdegti, saulėje reikia būti ilgiau.

Naujoji taisyklė: nebūkite saulėje ilgai, naudokite priemones, padedančias greičiau įdegti.

Nėra tokio dalyko kaip saugus įdegis, tačiau jei norite įdegti, darykite tai lėtai. Be to, galite naudoti įdegio priemones, pagamintas iš natūralių aliejų. Jie apsaugo nuo žalingo saulės poveikio, drėkina ir maitina odą. Gerkite šviežiai spaustas citrusinių vaisių (apelsinų, mandarinų, greipfrutų) sultis, jos paruoš organizmą saulės vonioms, pakels tonusą ir bus naudingos sveikatai. Vėliau galite gerti morkų sulčių arba naudoti kapsules su beta karotenu.

REKLAMA

Senoji taisyklė: degindamiesi saulėje maitintis galite taip pat, kaip įprastai.

Naujoji taisyklė: vasarą keiskite mitybą.

Vasarą vartokite daugiau riebalų rūgščių – valgykite daugiau salotų su alyvuogių aliejumi, riebesnes žuvis. Šie produktai padeda ląstelėms tapti putlioms ir lygioms. Toks maistas kaip cukrus, miltai ir vaisių sultys kai kuriuos žmones gali sudirginti ar sukelti uždegimų. Būtina išgerti dvigubai daugiau vandens nei normaliai išgertumėte žiemą.

REKLAMA

Senoji taisyklė: geriau, kai vizitai pas kosmetologę reguliarūs.

Naujoji taisyklė: vasarą, ypač kai gaunate daugiau saulės vonių, verta sumažinti kosmetologinių procedūrų kiekį.

Vasarą, kai oda pažeidžiamesnė, nes gauna didelį UV spindulių kiekį, geriau atsisakyti įvairių papildomų odos procedūrų. Tiesiog laikykitės įprastos tvarkos – valykite, tonizuokite, drėkinkite. Be to, nepamirškite, kad prieš einant kaitintis saulėje geriau neprausti kūno muilu ar dušo žele, nes jie sausina odą ir suardo apsauginį sluoksnį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų