• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Demografinė krizė, akivaizdžiai senstanti Europa ir galvosūkiai, iš ko reikės mokėti pensijas dabartiniams trisdešimtmečiams – šiandienos realijos. Motinystei pasiaukojusios moterys, auginančios ne vieną ir ne du vaikučius, giriamos, aukštinamos.

REKLAMA
REKLAMA

Akivaizdus to įrodymas – ir vienos mūsų forumo dalyvės, panorusios pasivadinti tiesiog A. R., žinutė, atskleidžianti pirmąjį, bene patį gajausią mitą apie daugiavaikes šeimas.

REKLAMA

Mitas Nr. 1. Daugiavaikė šeima gyvena skurdžiai.

„Auginu 3 vaikus. Gal ir nesu tikra daugiavaikė (sako, kad tokia tampama susilaukus 4 vaikų), bet kai ėmiau lauktis trečiojo, supratau, kad aplinkiniams tapau kitokia. Nuo pat pirmų dienų.

Kai abu su vyru pranešėme džiugią naujieną mano tėvams, mama nustėro. Užuot pasakiusi „Sveikinu!“, ji paklausė, iš ko mes tą trečią vaiką auginsime? Nesvarbu, kad aš turiu darbą valstybinėje įstaigoje, uždirbu ne minimaliai, o vidutiniškai. Ir nesvarbu, kad mano vyro atlyginimo iki šiol pakakdavo mums visiems išlaikyti. Galima pamanyti, kad tas trečias vaikas bus kažkoks besotis beširdis monstras, kuris prives mūsų šeimą prie bankroto.

REKLAMA
REKLAMA

Tada labai susipykau su mama. Vėliau ji manęs atsiprašė, prisipažino pasakiusi nesąmonę, bet nuoskauda liko.

Ir vėliau ne kartą įsitikinau, kad mūsų visuomenėje šeima, auginanti daugiau negu 2 vaikus, yra tas pats, kas ubagai. O vieninteliai, galintys leisti sau tokį malonumą, yra Saboniai. Kažkodėl dauguma žmonių nuolat juos pamini ir sako, kad daug vaikų sau galima leisti turėti tik tada, jei turi tiek pinigų, kiek Sabonis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikrai galiu pasakyti, kad tas finansinis sunkumas, neva auginti 3 vaikus labai brangu, yra mitas. Pavyzdžiui, man auginti trečią vaiką netgi lengviau nei pirmuosius du. Žaislų, drabužėlių ir visokių kitokių reikmenų liko nuo vyresnių vaikų, jų pirkti nereikia. Ir tai nereiškia, kad trečiam vaikui liko vien senienos – daugybė daiktų pridovanojama įvairiausiomis progomis.

REKLAMA

Kad įrodyčiau, jog nejaučiame nepritekliaus, atsisakau net maitinimo lengvatų darželyje ir mokykloje. Gal tai kova su vėjo malūnais, bet noriu savo pavyzdžiu išguiti mitą, kad daugiavaikė šeima būtinai yra skurdi.“

Taigi mitas, kad daugiavaikė šeima – būtinai skurdi šeima, tėra suabsoliutintas teiginys, dažnai visiškai neatitinkantis šiandienos realijų. Deja, ne jis vienas lemia neigiamą nuostatą. Esama ir daugiau nepagrįstų teiginių.

REKLAMA

Mitas Nr. 2. Kuo daugiau vaikų, tuo mažiau lieka laiko jų auklėjimui.

Viena vertus – taip, mamai ir tėčiui tenka daugiau laiko praleisti su vaikais, taigi arba labiau apriboti savo asmeninį laiką, arba skirti po mažiau laiko kiekvienam vaikui. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad laikas, skirtas vaikams, yra ne toks kokybiškas.

Dirbančios mamos neretai savo pasirinkimą motyvuoja tuo, kad palikusios savo vaiką auklei jos praleidžia su atžala mažiau laiko, užtai jis yra kokybiškesnis. Taigi lygiai tą patį galima pasakyti ir apie daugiavaikę šeimą: gali būti, kad tėvų su vaikais praleidžiamas laikas yra kur kas kokybiškesnis nei dėmesys, skiriamas vienturtei atžalai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O jei tėvams laiko lieka ir mažiau – nederėtų pamiršti, jog daugiavaikėje šeimoje vaikai bet kuriuo atveju nesijaus vieniši. Jei mama ir tėtis užimti – jie ir taip turės su kuo pasikalbėti, kam pasiguosti, ką pasikviesti į pagalbą.

Mitas Nr. 3. Kuo daugiau vaikų moteris pagimdo, tuo nepatrauklesnė tampa.

Laimė, jau ne viena pasaulinio garso žvaigždė yra įrodžiusi šio mito klaidingumą.

Galime prisiminti kad ir Jasqueline Kennedy-Onassis. 4 vaikai nė kiek nepakenkė savo mamos grožiui. Šiandien tokį mitą pamiršti verčia Victoria Beckham ir Heidi Klum – jos turi po 3 vaikus, ir vis dar pirmauja gražiausių pasaulio moterų sąrašuose.

REKLAMA

O kiek dar tokių pavyzdžių kiekvienas turime savo giminėje, kaimynystėje, darbovietėje. Tad lieka paslaptis, kodėl vis dar tebegyvuoja šis klaidingas įsitikinimas.

Mitas Nr. 4. Daugiavaikė mama nepadarys karjeros.

Dauguma mūsų pažįstame ne vieną moterį, pasirinkusią būti tiesiog namų šeimininke. Paprastai, jei ji turi 1 arba 2 vaikus, priežasčių, kodėl nedaro karjeros, ieškome jos apsisprendime: šeimai taip geriau, ji save realizuoja kitoje veikloje, geriau rūpinasi vaikais ir pan. Daugiavaikę mamą iškart įsivaizduojame kaip namų šeimininkę, tokia tapusią prieš savo norą. Tarsi ši moteris jau nebebūtų pasirinkusi savo gyvenimo kelio ir savo veiklos. O juk daugiavaikė namų šeimininkė tokį statusą pasirinko lygiai taip pat, kaip ir bet kuri kita namų šeimininkė.

REKLAMA

Akivaizdi tiesa, kad dirbti ir daryti karjerą gali net daugiavaikė mama. Panorėjusi ji taip pat, kaip ir mažiau vaikučių auginančiosios mamos, galės rasti pagalbininkų – auklė, rūpestinga močiutė ar vaikų ugdymo įstaigos. Tiesiog labiau tikėtina, kad daugiau vaikučių turinti mama dažniausiai savirealizaciją kaip tik sieja su šeimos židinio kurstymu ir vaikų auklėjimu.

Tad gal metas pagaliau išsivaduoti iš klaidingų įsitikinimų gniaužtų? Būti mama – nuostabu. Ir kuo daugiau kartų ja tampama – tuo gražesnis ir turtingesnis darosi pasaulis, tuo daugiau meilės ima tilpti širdy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų