Pradedamas filmuoti radikalių pokyčių projektas „Misija ‒ grožis“ bus pirmasis tokio tipo televizijos šou Lietuvoje. Antradienį, kovo 22 d. popietę projektas buvo pristatytas žiniasklaidos atstovams. Sprendžiant pagal pristatyme matytus vaizdus, kaip ir užsienyje rodomi analogai, šis šou bus skirtas ne silpnų nervų žiūrovams.
Kalbėdamas apie priežastis, lėmusias apsisprendimą imtis tokio projekto, vieno iš jo organizatorių, klinikos „Grožio chirurgija“ gydytojas Vygintas Kaikaris minėjo, kad vienas iš pagrindinių tikslų buvo priminti tikrąją plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos paskirtį. „Per pastaruosius metus plastinė ir rekonstrukcinė chirurgija, kuri yra išties galinga sritis, apimanti daugybę modernių sferų, padedant tam tikriems projektams ir žiniasklaidai, tapo sekso chirurgija“, ‒ sakė V. Kaikaris.
„Be gražaus ir sveiko kūno šiuolaikinėje vakarų visuomenėje sunku išsiversti. Norime parodyti, kad galime padėti tiems, kuriems išties reikia pagalbos. Viešai demonstruodami, kaip veikia estetinės, plastinės, rekonstrukcinės chirurgijos, odontologijos ir lazerinės chirurgijos priemonės bandysime gražinti plastinei chirurgijai prarastas visuomenėje įvaizdžio pozicijas“, ‒ kalbėjo gydytojas.
Projekto organizatorių teigimu, tai, kad po atrankos paskelbimo per dvi savaites buvo sulaukta beveik pusantro tūkstančio anketų, rodo, kad lietuviai jau pasiruošę pokyčiams. Koreguoti pakitusią išvaizdą labiausiai nori moterys ‒ jų anketos atrankoje sudaro 90 procentų visų norinčių.
Anot projekto rengėjų, dauguma anketas užpildžiusių moterų skundžiasi, kad išvaizdos trūkumai atsirado po gimdymo. „Smulkioms moterims, kurioms tenka gimdyti stambius kūdykius, dažnai pažeidžiami pilvo raumenys. Todėl net ir numetus svorį pilvas atrodo išsipūtęs. Jokie fiziniai pratimai šio trūkumo nepašalins, chirurginė operacija joms ‒ vienintelė išeitis“, ‒ teigė V. Kaikaris.
„Šiame projekte norime spręsti žmonėms su išvaizdos pakitimais susijusias problemas, leisti jiems atsikratyti kompleksų“, ‒ tvirtino „Misija ‒ grožis“ prodiuserė Edita Katauskienė.
V. Kaikario teigimu, šiuo projektu nebandoma sakyti, kad kiekvienam reikia kažką daryti su savo išvaizda. „Tarp anketas užpildžiusių moterų yra ir tokių, kurios nori prisiauginti blakstienas. Jos į šią misiją tikrai nepapuls. Stengsimės padėti tiems pacientams, kuriems reikia rimtos pagalbos“, ‒ tvirtino V. Kaikaris.
Kaip teigė plastinės, rekonstrukcinės chirurgijos specialistai ir odontologai, minimalus gijimo laikotarpis po tokių operacijų, kurias ketinama atlikti projekto dalyviams yra keturi‒šeši mėnesiai. „Rezultatas mums ne mažiau svarbus už procesą, todėl nors filmavimai prasidės jau šią savaitę, laida televizijoje pasirodys tik rudenį“, ‒ sakė E. Katauskienė.
Šansai tapti vienu iš tų laimingųjų, kurių išvaizdą kiek tai įmanoma dabartinėmis medicinos priemonėmis atstatys kvalifikuoti chirurgai, dermatologai, taip pat konsultuos sporto treneriai, dietologai ir psichologai ne itin daug. „Misija ‒ grožis“ organizatoriai iš pusantro tūkstančio norinčių padėti galės tik penkiolikai.