Donaldui Trumpui dėl neo-nacius smurtavimo apkaltinus ir jų priešininkus, šalies verslo magnatai vienas po kito ėmė trauktis iš prezidento patariamųjų tarybų. Štai taip užmovusi trosą įsiaudrinusi minia Šiaurės Karolinoje nuo postamento nelegaliai nuplėšia rasizmo simboliu dalies amerikiečių laikomą konfederatų paminklą. Protestai ir net tokie revoliuciniai paminklų griovimai Jungtinėse Valstijose pasipylė po to, kai savaitgalį Šarltonsvilyje, Virdžinijoje kilo įnirtingi kraštutinių dešiniųjų aktyvistų ir jų priešininkų susirėmimai.
Jie prasidėjo dėl vietinės valdžios sprendimo nugriauti Jungtinių Valstijų pilietinio karo metu pietiečių armijai vadovavusio generolo R. Lee statulą. Muštynių metu automobiliu jaunas neo-nacis net įvažiavo į minią ir užmušė jauną merginą. Reaguodamos į tokį smurtą kelios valstijos paskelbė, jog nepakęs konfederatų paminklų savo miestuose ir juos nugriaus. Žibalo į ugnį toliau pila ir pats amerikiečių prezidentas. Daug tėvynainių jam negali atleisti to, kad Donaldas Trumpas labai ilgai delsė pasmerkti neo nacių sukeltą smurtą. Vėliau dar labiau juos papiktino Trumpo svarstymai, kad dėl žmogžudyste pasibaigusių riaušių kaltos abi pusės.
Būtent šie žodžiai, kurie net sulaukė rasistinio Kukluksklano vadovo padėkos, tapo priežastimi, kodėl vienas po kito didžiausi pramonės magnatai ėmė trauktis iš Trumpo patarėjų tarybų. Tarp jų ir prekybos gigantės Valmart, techninės įrangos milžino Intel, drabužių linijos „Under Armor“ vadovai. Tačiau Trumpas pareiškė, kad juos pakeisti jam bus lengva ir esą jie išeina dėl savanaudiškų priežasčių.
Ekspertų nuomone Trumpo išsisukinėjimai tik dar labiau skaldo ir taip pašlijusią Amerikos visuomenę. Beje, Trumpo išsukinėjimai supykdė net ir jo partijos kolegas – respublikonus. Jie tokį prezidento elgesį vadina partijos skaldymu.
Plačiau apie tai TV3 reportaže