Ką reiškia būti žymiausio pasaulio kontrabandininko žmona? Ala But, nedidukė moteris pavargusiu veidu ir balsu, tikina, kad tai sekina. Ji kaltina JAV valdžią tuo, kad ši pavertė jos vyrą blogio įsikūnijimu.
Senas dviejų aukštų Butų šeimos namas atrodo kukliai, palyginus su milžiniškomis vilomis prabangiame gyvenamajame kvartale „Gilycino-7“, 30 kilometrų nuo Maskvos. Ala skundžiasi, kad ji neturi pinigų, kad galėtų pataisyti sutrūkinėjusį namo stogą. Jis rodo į priešais stovintį gražų didžiulį baltą namą art-deco stiliuje: „Jeigu Viktoras iš tiesų būtų susikrovęs tokius turtus, kuriuos jam priskiria jo kaltintojai Niujorke, kurie skaičiuoja milijardus, jis būtų pastatęs kažką panašaus.“
Teiginius, kad jos vyras gali būti slaptas Rusijos agentas, jis vertina kaip įžeidimus. „Per visą laiką, kurį aš su juo gyvenau, jis niekada nėra gavęs pinigų iš Rusijos slaptųjų tarnybų ar ministerijų. Jis dirbo po 24 valandas per parą, kad užsidirbtų pragyvenimui, tačiau dabar viso to nebėra“, – pasakoja Ala.
„Aš didžiuojuosi tuo, kad nugyvenu su šiuo stipriu, bebaimiu ir patriotišku žmogumi daugiau nei 20 metų“, – tvirtina ji.
Daugumo Alos draugų, ypač iš tų, kurie turi aktyvų ar giminaičių Jungtinėse Valstijose, nusisuko nuo jos ir Butų dukros Lizos. Ir nors Rusijos pareigūnai bent jau savo pareiškimuose palaiko jos vyrą kaip politinį kalinį ir įtemptų Rusijos ir JAV santykių auką, niekas jai nepadeda. Vieninteliai žmonės, kurie pas ją atvyksta, yra žurnalistai.
Įpareigota savo vyro rašyti oficialius laiškus, ji kreipėsi į Rusijos teisingumo ministeriją su prašymu aptarti V. Buto ekstradiciją į Rusiją, kur jis tęstų savo bausmės atlikimą. Laiškas buvo perduotas JAV valdžiai. Tačiau Ala nemano, kad V. Buto byla gali būti peržiūrėta iki lapkritį vyksiančių JAV prezidento rinkimų, o veikiausiai ir po jų. Vis dėlto Ala dar deda viltis į apsikeitimą kaliniais. „Kalbama, kad jį gali iškeisti į Michailą Chodorkovskį. Aš tikiuosi, kad Maskvoje sugaudys visus šnipus ir pakeis juos į mano vyrą“, – teigia A. But.