Tragedijos sostinės Žirmūnų daugiabutyje aukų skaičius išaugo iki šešių - trečiadienį Vilniaus universitetinėje ligoninės reanimacijoje mirė per gaisrą stipriai apdegęs vyras.
Tai BNS sakė Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius.
44 metų vyras buvo labai smarkiai nukentėjęs - jam buvo apdegę net 90 proc. kūno. Medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko - vilnietis A.K. po gaisro išgyveno tris paras ir mirė.
Vilniaus universitetinėje greitosios pagalbos ligoninėje iki šiol gydomi mažiausiai 7 vilniečiai, gaisre apsinuodiję smalkėmis.
Teisėsaugos pareigūnams kol kas nepavyko surasti ir sulaikyti Vilniaus Žirmūnų gatvės namo gyventojo, kurio šiukšlių užverstame bute, kaip manoma, įsiplieskė gaisras, nusinešęs jau 6 žmonių gyvybes.
"Pagal dabar turimus duomenis, gaisro židinys buvo ten", - BNS yra sakęs Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras R. Jancevičius.
Šio buto gyventojas jau nuo savaitgalio nesirodo savo namuose, tačiau pareigūnai sako, kad nujaučia, kur jis gali būti, ketina jį sulaikyti ir apklausti.
Kol kas pareigūnai neturi jokių oficialių specialistų išvadų apie kovo 11-ąją kilusio gaisro priežastis. Neatmetama ir padegimo versija.
Per gaisrą namų netekusiems Žirmūnų daugiabučio gyventojams suteikta laikina pastogė, jie apgyvendinti viešbučiuose.
Pirminiais duomenimis, gaisras kilo ankstyvą kovo 11-osios rytą. Gaisras iš pradžių išplito į 4 šešto aukšto butus, po to liepsnos persimetė ir į 7-ąjį aukštą ir išplito į dar du butus.
Kadangi avarinė laiptinė buvo apkrauta įvairiais daiktais, todėl gyventojų evakuacija prasidėjo tik ją išvalius. Sostinės savivaldybė ir ugniagesiai žada nuo šiol griežtai kontroliuoti, kaip daugiaaukščiuose laikomasi priešgaisrinės saugos reikalavimų.
Apie 10 žmonių policininkai išvedė laiptais, dar 12 žmonių išgelbėjo ugniagesiai, išvesdami laiptais ir nukeldami specialiais keltuvais.
Tai didžiausias ir daugiausiai žmonių aukų nusinešęs gaisras pastaraisiais metais sostinėje.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento komisija aiškinasi, kaip vyko gesinimo eiga. Pasak departamento atstovo Gintauto Druktenio, tokie tyrimai paprastai atliekami žuvus bent vienam žmogui. Jeigu gaisre žūva 3 žmonės, tyrimas atliekamas departamente, esant mažesniam aukų skaičiui tyrimą atlieka priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba.
Vilniaus apygardos prokuratūros vadovas R. Jancevičius BNS sakė, kad jis neturi jokių priekaištų ugniagesiams, priešingai - jiems reikia tik dėkoti.
"Jeigu ne ugniagesių profesionalumas, aukų galėjo būti dvigubai daugiau. Reikia kelti klausimą dėl automobiliais užstatyto privažiavimo prie namo. Juk ugniagesiams kiekviena minutė brangi", - sako prokuroras R. Jancevičius.