Kaip skelbia „The Telegraph“, princas Michaelas mirė Atėnų ligoninėje.
Skelbiama, kad jis bus palaidotas Graikijos mieste rugpjūčio 1 d.
Princą Michaelą pergyveno jo žmona Marina Karella ir dvi dukros – princesė Alexandra ir princesė Olga.
Jis buvo paskutinis likęs gyvas 1913 m. nužudyto karaliaus Jurgio I anūkas, per motiną Francoise d'Orléans kilęs iš Burbonų rūmų.
Princas Michaelas buvo rašytojas ir istorikas, dirbęs Michelio de Greso vardu. Jo fotoalbumas „Karūna, menas ir fantazija: Gyvenimas nuotraukose“ buvo išleistas praėjusiais metais.
Tėvų neteko jaunystėje
Princo Michaelo tėvas, Graikijos ir Danijos princas Christophoras, mirė, kai jam buvo vos 1-eri, o motinos neteko būdamas 14-os.
Po Antrojo pasaulinio karo ir Graikijos pilietinio karo, Graikijos karališkoji šeima buvo ištremta, o princas Michaelas daug metų praleido už Graikijos ribų. Jis kurį laiką gyveno Prancūzijoje, įskaitant Paryžių.
2023 m. jis sakė „Fox News“: „Neturiu nei brolių, nei seserų. Šešis mėnesius buvo labai sunku. Bet manau, kad turiu prisitaikymo jausmą, kuris man padėjo visą gyvenimą.
O tada išvykau gyventi pas savo dėdę [Paryžiaus grafą], kuris turėjo 12 vaikų. Taigi, tapau labai didelės šeimos nariu. Man prireikė šešių mėnesių vienatvės, liūdesio ar dar ko nors, kad prisitaikyčiau. Vėliau buvau labai laimingas.“
Dėl santuokos atsisakė teisių į sostą
Princas Michaelas per bendrų draugų vakarėlį susipažino su dailininke Marina Karella. 1965 m. jie susituokė Atėnų karališkuosiuose rūmuose. Tačiau ji nebuvo kilmingos kilmės, o tai prieštarauja Graikijos karališkosios šeimos santuokos taisyklėms.
Kai princas Michaelas susituokė su Marina, jis formaliai atsisakė savo teisių į Graikijos sostą, kad galėtų vesti savo mylimąją.
„Atsisakymas šio titulo, nebuvimas valdančiojo monarcho nariu oficialiose funkcijose ir visa kita suteikė man laisvės jausmą, – sakė jis „Fox News“. – Galėjau rinktis darbą ir profesiją, kuri, kaip atradau, buvo rašymas ir istorija. Tai suteikė man laisvę rinktis savo kelią.“