„Šiandien gyvename informacinių technologijų pasaulyje ir virš 75 proc. 9–16 metų mokinių turi socialines paskyras, naudojasi internetu, socialiniais tinklais ir labai svarbu, kad mokyklose būtų suteiktos visos reikiamos žinios ir gebėjimai ne tik naudotis, atsirinkti, bet ir saugiai kurti tą turinį“, – ministrė sakė Seime trečiadienį bendrame Švietimo ir mokslo bei Kultūros komitetų posėdyje.
Šių komitetų posėdyje nagrinėti propagandinių technikų švietime ir kultūroje klausimai.
„Jei mes nuo vaikystės mokome vaiką saugiai elgtis visuomenėje, aplinkoje, yra labai svarbu ir informacinėje erdvėje, ir tai yra medijų raštingumas, ir šios žinios turi pasiekti mokyklas. Yra numatyta nemaža parama plėtoti medijų raštingumą mokyklose, tai jau daroma keletas metų remiant Šiaurės šalių tarybai, dabar numatoma išplėsti keliais šimtais mokyklų, kad medijų raštingumo pamokos, mokytojų kompetencijos stiprinimas pasiektų visas mokyklas“, - kalbėjo ministrė.
Šiuo metu medijų raštingumo žinios, integruotos į kitas pamokas, dėstomos daugiau kaip 200 mokyklų, tam paruošti apie 600 mokytojų. Planuojama, kad medijų raštingumas iki 2020 metų turėtų pasiekti visas šalies mokyklas.