Christianas Lindneris pažymėjo, kad nuo tada, kai Rusija pernai vasarį pradėjo karinę invaziją į Ukrainą, Vokietija visiškai diversifikavo savo energetikos infrastruktūrą.
Po invazijos Rusija užsuko dujų čiaupus Europai ir tai pakurstė nuogąstavimus dėl galimų energijos tiekimo sutrikimų šią žiemą.
Tačiau Vokietija rado naujų energijos šaltinių, pareiškė Ch. Lindneris.
„Taip, žinoma, Vokietija tebėra priklausoma nuo energijos importo, tačiau šiandien tai yra ne importas iš Rusijos, o importas iš pasaulio rinkų“, – pažymėjo jis.
Anksčiau Vokietija iš Rusijos importavo beveik pusę reikalingų dujų ir daugiau kaip trečdalį naftos.
Tačiau rugpjūtį Rusija nutraukė dujų tiekimą Vokietijai, o pati Vokietija šių metų pradžioje sustabdė rusiškos naftos importą.
Ieškoti alternatyvių energijos šaltinių suskubusi šalis atidarė anglimis kūrenamas elektrines, atidėjo planus uždaryti tris tebeveikiančias atomines elektrines ir ėmėsi veiksmų padidinti saugyklų, kuriose saugomos iš kitų šalių, tokių kaip Norvegija ir JAV, importuojamos gamtinės dujos, pajėgumą.
Davose vykstančiame Pasaulio ekonomikos forume Ch. Lindneris atkreipė dalyvių dėmesį į tai, kaip greitai Vokietijoje buvo pastatytas naujas suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalas – per rekordinius maždaug aštuonis mėnesius.
Ministras pridūrė, kad planuojama daugiau investicijų į infrastruktūrą.
„Tai tik [vienas] didžiulių pokyčių Vokietijos politikoje pavyzdys“, – sakė jis.
„Mes supratome, kad po kanclerės [Angelos] Merkel eros turime skatinti savo konkurencingumą. Toje eroje daugiausia dėmesio buvo skiriama, na, praeities privalumams, o dabar mes kuriame ateities privalumus“, – pridūrė ministras.