Valstybės finansuojamų pirmakursių skaičių lems aukštųjų mokyklų nustatytos studijų kainos, kurios, konkuruojant dėl studentų, mokėsiančių už studijas, greičiausiai bus mažesnės nei "lubos".
Kaip trečiadienį po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius, valstybės finansuojamų studentų bus daugiau negu prognozuojamas 21 tūkstantis.
Jei paskelbus maksimalias kainas, kurios yra dabar paskelbtos valstybės nutarimu, kiek už vieną vietą, tarkime, socialiniuose ar biomedicinos moksluose maksimaliai valstybė mokės, tai nereiškia, kad aukštosios mokyklos paskelbs tokias kainas - kai kuriais atvejais tos kainos bus mažesnės, tokiu atveju ir valstybė už vieną vietą mokėtų mažesnę kainą. Gali būti, kad valstybės finansuojamų studentų bus daugiau nei 21 tūkstantis", - aiškino G.Staponavičius.
Jo teigimu, universitetai dėl studentų gali konkuruoti ne tik kokybe, bet ir kaina.
"Lems aukštųjų mokyklų konkurenciniai sprendimai, siekiant ne tik kokybe, bet ir kainomis konkuruoti dėl studentų, bet mūsų prognozės, kad daugeliu atveju šios aukštųjų mokyklų nustatytos kainos bus pigesnės nei valstybės nustatytos maksimalios lubos", - teigė ministras.
Valstybė yra įsipareigojusi finansuoti studijas 21 tūkst. aukštųjų mokyklų studentų.
Posėdyje Vyriausybė sutarė dėl atskirų studijų finansavimo. Maksimalios studijų kainos svyruos nuo 3 tūkst. iki maždaug 18 tūkst. litų. Daugiausia valstybė numatė mokėti už muzikų ir pilotų rengimą, pigiausiai kainuos socialinių ir humanitarinių mokslų studentų rengimas. Vyriausybė trečiadienį įpareigojo Švietimo ir mokslo ministeriją per 30 dienų patvirtinti preliminarius valstybės finansuojamų universitetinių ir koleginių studijų pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų vietų skaičius.