Trečiadienį kreipdamasis į sostinėje surengto išplėstinio operatyvinio pasitarimo dalyvius, vidaus reikalų ministras Virgilijus Bulovas ragino policijos pareigūnus rodyti daugiau iniciatyvos ir patiems veikti, o ne tik laukti pavojaus signalų.
Ministro žodžiais, ypač liūdna žiūrėti į policijos komisariatų prevencijos skyrių tyrėjus (buvusius apylinkių inspektorius), kurių dauguma yra baigę tik vidurines mokyklas ir keletą metų nebuvę jokiuose kvalifikacijos kėlimo kursuose.
Pasitarimo metu pabrėžta, kad policijos nuovadų ir komisariatų prevencijos skyrių vadovai turėtų daugiau dėmesio skirti susitikimams su bendruomene, lankytis įstaigose ir įmonėse. Tikimasi, kad policijai suartėti su bendruomene padės šiais metais pradedamas vykdyti "Saugios kaimynystės projektas".
Sostinės policija ir miesto savivaldybė įsipareigojo siekti, kad iki 2007 metų Vilnius taptų saugiausiu Europos miestu.
2003 metų gegužės - gruodžio mėnesiais, kvalifikuojant pagal naujuosius Baudžiamąjį ir Baudžiamojo proceso kodeksus, Vilniaus mieste užregistruotos 15 445 nusikalstamos veikos. 26,1 proc., arba 4033, nusikalstamos veikos ištirtos.
Kaip pabrėžė Vilniaus miesto vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Erikas Kaliačius, pastaraisiais metais ne tik socialine, bet ir nacionaline problema tapo narkomanija, kuri lemia daugelio kitų neigiamų reiškinių atsiradimą: nusikalstamumo didėjimą, pavojingų ligų plitimą ir kt.
Praėjusiais metais nusikaltimų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis, užregistruota 9,3 proc. mažiau, tačiau tebėra aktuali Romų taboro problema. Jos teritorijoje planuojama įrengti stacionarų policijos postą bei sumontuoti vaizdo stebėjimo kamerą.
ELTA