Minios žmonių trečiadienį susirinko Beiruto centre paminėti antrųjų buvusio Libano ministro pirmininko Rafiko al-Hariri (Rafiko Haririo) nužudymo metinių.
Velionio sunitų politiko sūnus Saadas al-Hariri (Saadas Hariris) teigė, kad šioms metinėms skirtas masinis susibūrimas įvyks nepaisant antradienio sprogimų autobusuose, per kuriuos žuvo trys žmonės, o dar 20 buvo sužeisti.
S.al-Hariri ir jo sąjungininkai iš valdančiosios koalicijos paragino memorialinio mitingo metu išreikšti paramą vyriausybei, kuri priešinasi "Hizbollah" vadovaujamos opozicijos mėginimams ją nuversti.
Koalicija dėl antradienio išpuolių apkaltino Siriją, kuri, jos teigimu, surengė ir 2005 metų vasario 14 dienos sprogimą, nusinešusį R.al-Hariri gyvybę, bei virtinę vėlesnių atakų prieš antisiriškų pažiūrų asmenis.
Likus valandoms iki mitingo, tūkstančiai velionio R.al-Hariri šalinininkų suplūdo į smarkiai saugomą Kankinių aikštę, esančią netoli jo kapo.
"Nedalyvauti (šiame mitinge) reiškia nusilenkti baimei, pasiduoti tam, ką jie nori su mumis padaryti", - televizijai LBC teigė R.al-Hariri sūnus.
Sirija neigia prisidėjusi prie R.al-Hariri nužudymo, paskatinusio tarptautinį spaudimą, kuris privertė Damaską 2005-aisiais išvesti savo kariuomenę iš Libano.
Ministras pirmininkas Fouadas Siniora (Fuadas Siniora) vasario 14-ąją paskelbė nacionaline gedulo ir nedarbo diena. Trečiadienį Libane nedirbo parduotuvės, mokyklos ir verslo įmonės, o kariai Beiruto centre sustiprino savo pozicijas.
Saugumo pajėgos pastatė užtvaras, kad atskirtų R.al-Hariri šalininkus nuo opozicijos aktyvistų, kurie nuo gruodžio 1 dienos stovyklauja prie netoliese esančių vyriausybės rūmų.
Šimtai karių ir policininkų šarvuotais automobiliais saugojo Kankinių aikštę ir nukreipdavo transportą tolyn nuo šios vietos.
S.al-Hariri teigė norįs, kad jo tėvo nužudymo metinės taptų "proga libaniečiams išreikšti savo atsidavimą tiesai", - tai užuomina į R.al-Hariri žudikų teismą. Pasak jo, labai svarbu, kad Jungtinių Tautų (JT) remiamas tribunolas pradėtų teisti įtariamuosius.
R.al-Hariri sąjungininkai tvirtina, kad opozicija veikia pagal Sirijos nurodymus nuversti Libano vyriausybę ir užkirsti kelią tribunolui.
JT Saugumo Taryba ir vyriausybė Beirute patvirtino tokio teismo planus, tačiau jiems nepritaria prosiriškas Libano prezidentas. Planai negali įsigalioti, kol jų neratifikuos parlamentas, turintis susirinkti kovo viduryje.
Parlamento pirmininkas ir "Amal" lyderis Nabihas Berri (Nabihas Beris) teigia, kad vyriausybė prarado savo legitimumą. "Hizbollah" ir "Amal" sako palaikantys tribunolo idėją, bet nori apsvarstyti jo mandatą, kad teismas netaptų prieš juos nukreiptu politiniu įrankiu