Antradienį iškilmingame Seimo posėdyje minint Laisvės gynėjų dieną Seimo pirmininkas Artūras Paulauskas paragino tradicines šalies partijas bendrai duoti atkirtį populistams, spekuliuojantiems žmonių nusivylimu dėl per lėtai gerėjančio gyvenimo.
"Nejaugi šiandieninė politinė situacija - per menkas įrodymas, kad abejingumu nedelsdami pasinaudoja populistai. Neeksperimentuokime savo ir savo vaikų likimu. Neleiskime, kad žmonių noras greičiau gyventi pasiturinčiai ir nusivylimas, kad pasiturinčiai gyvena dar ne visi, taptų populistų politiniu kapitalu", - sakė jis, pridūręs, jog tai yra "ne retoriniai klausimai, o kvietimas bendram darbui" būsimų rinkimų išvakarėse.
Šių metų birželį Lietuvoje bus rengiami Europos Parlamento, o rugpjūčio arba rugsėjo mėnesį - Seimo rinkimai. Taip pat gali būti surengti ir pirmalaikiai prezidento rinkimai, jeigu dabartinis valstybės vadovas Rolandas Paksas būtų nušalintas po Seime pradėtos apkaltos procedūros.
"Laisvę reikia saugoti, nes, kaip parodė šiandiena, į ją nuolat kėsinamasi. Jau, žinoma, ne tankais, ne brutalia, atvira karine jėga, o daug subtiliau, nepastebimiau, klastingiau, todėl - ir pavojingiau", - sakė Seimo pirmininkas.
A.Paulauskas pažymėjo taip pat jaučiąs nusivylimą dėl esamos padėties ir "kaip politikas" prisiimąs savąją kaltės dalį.
"Aš irgi nemeluočiau, sakydamas šiuos žodžius: buvau ir esu ne už tokią Lietuvą, kurioje žmonės nepasitiki vieni kitais, kurioje valstybine institucija galima prisidengti vardan asmeninių ambicijų", - sakė jis.
Kalbą Seime antradienį pasakė ir šiurkščiu Konstitucijos pažeidimu bei priesaikos sulaužymu kaltinamas prezidentas Rolandas Paksas.
Jam sakant kalbą Seime iš posėdžių salės išėjo opozicinių Tėvynės sąjungos - konservatorių bei Liberalų ir centro frakcijų nariai.
Tiek Seimo pirmininkas, tiek premjeras Algirdas Brazauskas yra paraginę prezidentą atsistatydinti nelaukiant nušalinimo apkaltos būdu, tačiau R.Paksas atsisako tai daryti.Sausio 13-oji Lietuvoje minima kaip Laisvės gynėjų diena, pagerbiant žuvusiuosius 1991 metų sausio 13 dieną per sovietų kariuomenės siautėjimą Vilniuje.
Sovietų kariuomenei ir specialiesiems daliniams užimant televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, žuvo 14 ir buvo sužeista daugiau kaip tūkstantis žmonių.
Nors kariškiams pavyko užimti televizijos bokštą bei Lietuvos radijo ir televizijos pastatą, jie neišdrįso pulti tūkstančių žmonių saugomo tuometinės Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo pastato.
BNS