• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje minima mirusiųjų nuo AIDS atminimo diena. Pernai mūsų šalyje dėl šios ligos mirė 5 žmonės, praneša LTV „Panorama“.

REKLAMA
REKLAMA

Į raudoną kaspiną – tolerancijos gyvenantiems su ŽIV ir AIDS simbolį – sudėliotos žvakutės Lietuvoje uždegtos pasitinkant tarptautinę mirusiųjų nuo AIDS dieną. Sekmadienį tokios liepsnelės plevens daugiau kaip 100 pasaulio valstybių.

REKLAMA

Dainininkas Hokšila, prieš septynerius metus dirbęs Pietų Afrikos Respublikoje, kur pagal statistiką ŽIV užsikrėtusiųjų yra kas trečias, sako, kad mūsų žmonėms sunku įsivaizduoti, kokia žiauri realybė slepiasi po šiais skaičiais.

„Pernai, kai grįžau į tą šalį po 6 metų, tiesiog dalies žmonių, su kuriais dirbau, – mano kolegų, vaikų – ten nebuvo. Ir jie ne kažkur išsikraustė ar išvyko, o mirė nuo ŽIV ar AIDS. Tokia yra realybė ir tikrieji skaičiai, – sakė dainininkas Hokšila.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmą kartą mirusiųjų nuo AIDS diena paminėta Jungtinėse Valstijose, San Franciske, 1983 metais. Renginį organizavo žmonės, kurie asmeniškai susidūrė su šia liga. 

„Pažįstu vieną, kuris, sirgdamas AIDS, išgyveno 25 metus. Jie gyvena, dirba, važiuoja atostogauti. Taigi gyvena normalų gyvenimą, tik reikia prisižiūrėti – svarbu nevartoti narkotikų, vartoti tik tuos vaistus, kurie yra priskirti“, – teigė Pranė Šlutienė, humanitarinės pagalbos organizacijos vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuva vis dar laikoma mažo ŽIV paplitimo šalimi – ŽIV infekcija nustatyta daugiau kaip 1000 vyrų ir per 150 moterų. Dauguma iš jų užsikrėtė vartodami intraveninius narkotikus, 18 procentų – per lytinius santykius. Paskutinė ŽIV ligos stadija – AIDS diagnozuota 131 žmogui.

REKLAMA

„Pernai mirė 5 asmenys. Kokie tie asmenys? Manyčiau, kad tai žmonės, kurie yra šalia mūsų. Nenorėčiau pasakyti, kad jie – asocialūs. Reikia stengtis kuo anksčiau sužinoti, ar žmogus nėra ŽIV nešiotojas. Tada galima taikyti šiandieninį gydymą, o gydymas labai efektyvus. Žmones galima apsaugoti nuo mirčių“, – tvirtino Rūta Jarašūnienė, Lietuvos AIDS centro atstovė.

Iš viso per du dešimtmečius – nuo to laiko, kai ŽIV infekcija pradėta registruoti mūsų šalyje – AIDS aukomis tapo 47 asmenys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų