• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugiau nei 24 mln. litų iššvaistymu kaltinamam buvusiam EBSW prezidentui, investicinės "Kauno holdingo kompanijos" bei kitų įmonių steigėjui ir stebėjimo tarybų nariui Gintarui Petrikui teismas skyrė maksimalią 7 metų laisvės atėmimo bausmę, bet pritaikius amnestiją bei įskaičiavus JAV ir Lietuvos belangėse praleistą laiką paaiškėjo, kad nuteistasis už grotų turės praleisti 2 metus ir 8 mėnesius.

REKLAMA
REKLAMA

Teismas taip pat apribojo G. Petriko teises į turtą. Nuosprendį byloje Kauno apygardos teismas paskelbė pirmadienį. Jis gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

REKLAMA

Lygiagrečiai Vilniaus apygardos teisme nagrinėjama Komercinio banko turto iššvaistymo byla, kurioje iš A. Petriko mėginama prisiteisti daugiau nei 18 milijonų litų.

"Kauno holdingo kompanija" - vienas iš viešai veikusio, tačiau teisiškai neregistruoto EBSW koncerno padalinys, skolinęsis iš gyventojų pinigus už palūkanas, kurias iš pradžių dosniai mokėjo, taip prisiviliodavęs naujų indėlininkų.

REKLAMA
REKLAMA

Gautais svetimais pinigais bendrovės vadovai kreditavo kitas koncerno įmones. Bankrutavus "Kauno holdingo kompanijai" paaiškėjo, jog ji liko skolinga daugiau nei 80 milijonų litų 15 tūkstančių indėlininkų.

Investicinis tyrimas dėl investicinės "Kauno holdingo kompanijos" didelės vertės svetimo turto iššvaistymo buvo pradėtas prieš trylika metų. Bylos nagrinėjimas Kauno apygardos teisme užsitęsė beveik penkerius metus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš penkių tuomet teistų (G. Petrikas septynetą metų slapstėsi JAV ir prieš teismą nestojo) holdingo bendrovės vadovų realios laisvės atėmimo (vos daugiau nei vienų metų pataisos darbų ) bausmės sulaukė tik vienas - jos direktorius Valdas Krasnickas.

REKLAMA

Užtęsus bylos nagrinėjimą, suėjo senaties terminas, ir dalis kaltinimų teisiamiesiems iš viso buvo panaikinti, kai kurie kaltinti holdingo vadovai išteisinti.

"Kauno holdingo kompanija" buvo įsteigta 1992 metais. Ją likvidavus ir pardavus bankrutavusios bendrovės turtą, indėlių grąžinimo fonde buvo likęs apytikriai milijonas litų. Kiekvienas indėlininkas (kai kurie iš jų mirė, artimųjų teigimu, "nesulaukę teisybės", galėjo tikėtis vidutiniškai atgauti tik 0,6 proc. savo įdėto indėlio.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų