Kaip skelbė Vilniaus miesto savivaldybė, 5,5 mln. eurų kasmet siekiančią paramą 2025–2027 metais gaus aštuoni moterų ir 12 vyrų sporto klubų.
Iš pastarųjų didžiausias bendras finansavimas „Rytui“ (5,9 mln. eurų), futbolo klubas „Žalgiris“ gaus 4,3 mln. eurų, o trečias pagal paramos dydį – Vilniaus rankinio centras, kuriam bus skirta 810 tūkst. eurų.
Tarp moterų klubų daugiausia lėšų gavo krepšinio komanda „Kibirkštis“ (1,2 mln. eurų), Vilniaus miesto moterų futbolo komanda „Žalgiris“ (330 tūkst. eurų) bei rankinio sporto klubas „Eglė“ (279 tūkst. eurų).
Remiantis konkurso sąlygomis, savivaldybės biudžeto lėšos yra skiriamos tik vienai vyrų ir moterų komandai iš vienos sporto šakos, todėl dviejų aukščiausiame lygyje Vilniaus vardą reprezentuojančių „Ryto“ ir „Wolves“ klubų konkurencijoje laimėtojas ir buvo tik vienas.
„Ryto“ paraiška surinko 44,4 balo, „Wolves“ klubo – 41,4 balo.
Abu klubai siekė maksimalaus galimo rėmimo – 6 mln. eurų per trejus metus.
„Wolves“ vadovas kritikavo finansavimo sistemą
Portalas tv3.lt susisiekė su „Wolves“ klubo direktoriumi Andriumi Žiauberiu, kurio paklausė, ką mano klubas, kurio ambicijos tarsi ir didelės, tačiau iš savivaldybės jam nebus atriekta nė vieno cento. A. Žiauberis laikėsi tvirtos nuomonės – skirti tik vienam, vienos sporto šakos klubui finansavimą yra nelogiška.
Pasak jo, nepaisant to, kokia bebūtų sporto šaka, iš pinigų pyrago bent dalelę atsiriekti vertas yra kiekvienas, jeigu tik jis bent minimaliai atitinka reikalavimus.
„Puikiai suprantu, kad „Ryto“ klubas yra žymiai daugiau miestui padaręs, nei mūsų klubas, tai tikrai yra akivaizdu. Tačiau nelogiška skirti finansavimą tik vienam klubui. Sutinku, kad tas, kas surinko didžiausią balą, gauna ir didžiausią finansavimo pyrago dalį. Tačiau jeigu tu atitinki bent kažkiek sąlygas ar surinkai vertinime bent minimalų reikalaujamą kiekį balų, tai turėtume turėti teisę į kažkokią proporciją finansavimo.
Man būtų labai keista, jeigu Vilniaus miesto valdžia neturėtų savo vizijoje vieno iš tikslų, kad miesto vardas skambėtų kuo garsiau ir jį garsintų kuo didesnis kiekis sporto organizacijų visose sporto šakose. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad paramoje kalba kai kur eina ne apie kelis šimtus tūkstančių eurų. Tai yra labai apčiuopiami pinigai, kuriais, apskritai, bet kas disponuodamas Lietuvoje gali labai gerų sportinių rezultatų pasiekti. Tiek mūsų šalyje, tiek ir tarptautinėje arenoje“, – tv3.lt portalui sakė „Wolves“ klubo direktorius.
Bendraudamas su tv3.lt portalu A. Žiauberis taip pat patvirtino, kad jau nuo kitų metų klubas pradės kurti ir jaunimo infrastruktūrą, o tam, pasak jo, labai padės netrukus duris atversiantis naujas treniruočių centras.
Be to, „Wolves“ vadovas atskleidė, ar dėl to, jog iš savivaldybės negaus nė cento, tikslai ateičiai nesumažės.
Kaip vertinate tai, kad negavote finansavimo ir jis skiriamas tik vienam, vienos sporto šakos klubui?
Esminis dalykas yra ne balų skaičius ir daug ar mažai atsilikome vertinimuose. Svarbiau kalbėti yra bendrai apie neteisingą lėšų paskirstymą Vilniaus miestui atstovaujančioms profesionalioms komandoms. Ir ne tik krepšinyje.
Puikiai suprantu, kad „Ryto“ klubas yra žymiai daugiau miestui padaręs, nei mūsų klubas, tai tikrai yra akivaizdu. Tačiau nelogiška skirti finansavimą tik vienam klubui.
Sutinku, kad tas, kas surinko didžiausią balą, gauna ir didžiausią finansavimo pyrago dalį. Tačiau jeigu tu atitinki bent kažkiek sąlygas ar surinkai vertinime bent minimalų reikalaujamą kiekį balų, tai turėtume turėti teisę į kažkokią proporciją finansavimo.
Nesvarbu, kokia tai būtų sporto šaka, logika labai paprasta: kai reikės vertinti pasiekimus po trijų metų, tai tas klubas, kuris susižėrė dideles sumas, tikėtina, kad su tokia parama kažkiek lengviau bus pasiekęs ir sportinių rezultatų.
Trumpai tariant, visiškai suprantu, kad „Rytas“ vertas dėl savo pasiekimų, jaunimo piramidės ir pan., stovėti aukščiau nei mes.
Na, bet tikrai negalima sutikti, kad tik jis vienas finansavimą turėtų gauti.
Planuose – klubo jaunimo programa
O nemanote, kad toks lėšų skirstymas skamba kaip prielaida, kad, neva, Vilniaus miesto savivaldybė norėtų, jog mieste dominuotų tik po vieną tam tikros sporto šakos klubą?
Nepasakyčiau, kad toks noras aiškiai matosi. Vargu ar Vilniaus miestui aktualu, kad jį reprezentuotų kuo mažiau klubų. Juk kuo daugiau Vilniaus mieste bus finansiškai tvarių sporto organizacijų, tuo miesto vardas ir galės skambėti garsiau.
Man būtų labai keista, jeigu Vilniaus miesto valdžia neturėtų savo vizijoje vieno iš tikslų, kad miesto vardas skambėtų kuo garsiau ir jį garsintų kuo didesnis kiekis sporto organizacijų.
Vertinimo komisijos išvadose apie „Wolves“ parašyta, kad „pareiškėjas pateikia Jaunimo programą, programoje nurodomi siektini rezultatai“. Ar tai reiškia, kad jau greitu metu turėsite klube jaunimo sistemą?
Taip. O tokie planai randasi, nes 2025 m. pirmojo ketvirčio pabaigoje atsidaro mūsų treniruočių bazė esanti Vilniaus mieste. Turėsime galimybę ten treniruotis ir ne tik mes, kaip klubas, bet ir visa visuomenė, kadangi puikiai žinome, kad mieste trūksta infrastruktūros norint sportuoti kokybiškai krepšinį. Tos infrastruktūros ypač vaikams trūksta.
Krepšinio bazė turės dvi krepšinio aikšteles bei veiks kiekvieną dieną. Mums taip bus daug lengviau statyti savo jaunimo piramidę, prisidėti prie jaunų krepšininkų tobulėjimo, organizuoti krepšinio stovyklas.
Kodėl anksčiau tą padaryti buvo sunku? Todėl, kad klubas atskiros treniruočių bazės Vilniuje neturėjo. Jis dabar treniruojasi Širvintose, žaidžia „Twinsbet“ arenoje Vilniuje.
Na, o toje arenoje vyksta ne tik krepšinis, bet ir begalė kitų renginių, yra didelis užimtumas. Pavyzdžiui, šiemet mes turėsime virš 120 renginių. Vien dėl to buvo nepatogu konstruoti jaunimo piramidę ir apie tai galvoti iškart.
O kam didžiausią finansavimo dalį būtumėt skyrę iš paramos, jeigu būtumėt ją gavę?
Dabar disponuoti skaičiais būtų nelogiška, nes galime suklaidinti. Tačiau galiu patikinti, kad jaunimui tikrai buvo numatyta nemaža dalis iš bendros paramos.
Juk mes viską darysime nuo nulio, o ne veltui sakoma „Išjudinti traukinį iš vietos yra sunkiausia“.
Reziumuojant, „Wolves“ klubui rezultatų siekti bus sunkiau, kai nėra finansavimo iš savivaldybės? Ar pačio „Wolves“ klubo ambicijos dėl to nesumažės?
Laikas parodys, kaip bus. Tačiau kai supranti, kad nepretenduoji į nė vieną eurą ir tai, kad po trijų metų vėl dalyvaujant konkurse vienas iš reikšmingų dalykų bus sportinis rezultatas, tai logiška, kad lengviausia bus tiems, kuriuos savivaldybė didelėmis sumomis remia.
Taip, mėgstama sakyti, kad mes esame privatus klubas ir privatūs rėmėjai turi remti. Tačiau „Rytas“ juk irgi toks yra.
Be to, reikia atkreipti dėmesį į tai, kad paramoje kalba eina ne apie kelis šimtus tūkstančių eurų. Tai yra labai apčiuopiami pinigai, kuriais, apskritai, bet kas disponuodamas Lietuvoje gali labai gerų sportinių rezultatų pasiekti. Tiek mūsų šalyje, tiek ir tarptautinėje arenoje.
„Wolves“ ambicijos tikrai nesumažės. Ne vieną kartą jau anksčiau esu sakęs, kad jei neturi ambicijos laimėti ir būti pirmu – net nereikia kažko pradėti daryti.
Nepaisant to, kad negavome finansavimo, tikslai nė kiek nesikeis. Jie bus ir toliau tik aukščiausi.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!