Ši kampanija yra kaltinama „sąmokslu sukliudyti „Brexit“.
„Per savo fondą jis paaukojo 400 tūkst. svarų sterlingų (453 tūkst. eurų)“, – sakė buvęs ministras Markas Mallochas-Brownas (Markas Malekas-Braunas), vadovaujantis kampanijai (Geriausia Britanijai“ (Best for Britain), siekiančiai, kad šalis liktų ES sudėtyje.
Aršiai „Brexit“ palaikantis laikraštis „The Daily Telegraph“ skelbia, kad G. Soroso „kampanija užkirsti kelią „Brexit“ planuoja šį mėnesį publikuoti šalies mastu skelbimus, „kurie, kaip jie tikisi, prives prie antrojo referendumo dėl Britanijos narystės ES“.
Tačiau M. Mallochas-Brownas gynė šią kampaniją ir teigia, kad yra „visiškai logiška“, kad parlamento nariai turėtų turėti teisę vėl pagalvoti dėl „Brexit“.
„Parlamente yra daug žmonių, kurie yra sunerimę, – BBC radijui sakė jis. – Dauguma parlamentarų asmeniškai vis dar pasisako už pasilikimą, tačiau turės balsuoti dėl kažko tarp „kieto“ ir „švelnaus“ „Brexit“.
Verta paminėti, kad 87 metų amerikiečių finansininkas ir filantropas G. Soros Britanijoje yra nekenčiama figūrą, nes per vadinamąjį „juodąjį trečiadienį“ 1992 metų rugsėjo 16 d. buvo vienas pagrindinių spekuliacinėse operacijose dalyvavusių verslininkų. Per šią politinę ir ekonominę krizę dėl valiutos perpardavinėtojų vykdyto spaudimo konservatorių vyriausybė buvo priversta atšaukti svarą iš Europos valiutų kursų mechanizmo . Per šias spekuliacijas G. Sorosas uždirbo 1 mlrd. JAV dolerių. 1997 m. Britanijos iždas įvertino juodojo trečiadienio nuostolius 3,4 mlrd. svarų.