Apsipirkinėja blusų turguje
Kaip paaiškėjo, šis turtuolis garsėja savo kuklumu.
„Bloomberg“ paskelbtame milijardierių sąraše IKEA įkūrėjas atsidūrė devintojoje vietoje. Visai neseniai švedų televizija parodė laidą, kurioje ekscentriškasis I. Kamprado atskleidė, kad drabužius perka blusų turguje, nes nori sutaupyti. „Viskas, ką nešioju, yra pirkta blusų turguose“, – atskleidė turtuolis.
„Tai reiškia, kad aš noriu rodyti gerą pavyzdį“, – švedų televizijos kanalui TV4 sakė vyras.
Vagia druskos pakelius
Tai ne pirmas atviras jo prisipažinimas televizijoje. 89 metų vyras prieš keletą metų kitai televizijai pasakojo apie tai, kad kerpasi plaukus tik keliaudamas po skurdesnes valstybes, tokiu būdu sutaupydamas pinigų. „Paskutinį kartą kirpausi keliaudamas po Vietnamą, dažniausiai kerpu plaukus besivystančiose šalyse“, – atskleidė I. Kampradas.
Prieš keletą metų sudarytame ekscentriškiausių turtuolių sąraše buvo galima pamatyti ir IKEA įkūrėją. Apibūdinant jį, pabrėžta, kad vyras vairuoja senutėlį „Volvo“, kelis kartus naudoja arbatų pakelius bei vagia druskos pakelius iš restoranų.
Milijardieriaus namuose galima rasti daugybę baldų iš pačios IKEA parduotuvės. Vyras mėgsta išbandyti jų patogumą pats. Vyras naudojasi viešuoju transportu, gyvena kukliame name priemiestyje, taip apibūdinamas IKEA įkūrėjas.
Jis užaugo Švedijos pietuose, kur ir išmoko taupyti.
Pavadintas išdaviku
Malcolmas Gladwelas knygoje „Dovydas ir Galijotas“ rašo, kad Kampradas turi savybių, kurias turi ir daugelis kitų turtuolių. Jos, pasak knygos autoriaus, ir padeda pasiekti stulbinamų aukštumų versle. Nekeista, juk IKEA prekinis ženklas puikiai žinomas visame pasaulyje.
IKEA įkūrėjo verslo pradžia buvo itin netikėta. Daugeliui veikiausiai nežinoma, kad šio verslo užuomazgos pradėjo megztis ne Švedijoje, o Lenkijoje. Daugeliui švedų šis žingsnis buvo sunkiai suvokiamas. „Žmonės jį vadino išdaviku“, – rašė M. Gladwellas.
Tačiau tai Kampradui nerūpėjo.
Apie „Ikea“ istoriją yra išleistos dvi knygos. 1976 metais išleistoje knygoje „Prekeivio baldais testamentas“ I. Kampradas paaiškino „Ikea“ koncepciją ir išdėstė jos ideologiją. O dešimtojo praėjusios amžiaus dešimtmečio pabaigoje jis bendradarbiavo su vienu švedų žurnalistu išleidžiant knygą „Ikea“ istorija“ apie „Ikea“ ir savo gyvenimo paprastumą.