„Teisingai naudojamos technologijos mums padeda, svarbu atsirinkti“, - nė kiek neabejoja studijos „Milana Yoga“ įkūrėja.
- Milana, ar pameni laikus, kai gyvenome be jokių išmanių dalykų – pulsą skaičiuodavome mintyse, nueitus kilometrus skaičiuodavome „iš nuojautos“, vartydavome popierinį žemėlapį ir fotografuodavome juostiniais fotoaparatais? – paklausėme Milanos.
- Manau, jog mes tuomet nesirūpinome tais dalykais, kuriais rūpinamės dabar. Nebuvo išmaniųjų technologijų, tad nebuvo ir supratimo, kaip galėtų būti kitaip. Šokdama „Žuvėdroje“, kaip ir kiti komandos nariai, klausydavau mokytojos nurodymų ir tiek. Reikia šokti visą ilgą kompoziciją - šoki. Kūno sveikata tuo metu tikrai nebuvo pagrindinis gyvenimo aspektas. Rezultatai buvo. Apie žingsnių skaičiavimą iš viso nebuvo minčių, juk judėdavau tiek, kad bet koks aparatas būtų neatlaikęs (juokiasi). Dabar, kai profesionali sportininkės karjera baigta, savęs stebėjimas įgavo kitą prasmę bei reikšmę. Dėl sveikatos pradėjau užsiimti joga - čia irgi nebuvo aktualus nueitų žingsnių skaičius. Tačiau dabar daug kas pasikeitė, nes išsiplėtė galimybės. Visi suprantame, jog fizinis judėjimas svarbus ir idealu, jei jis keičia formas - jei dariau jogos praktiką, dar nereiškia, kad šiandien nesvarbu ar judėjau fiziškai kita forma. Pavyzdžiui, laikrodis mane motyvuoja į darbą eiti pėsčiomis, tad daugiau laiko praleidžiu lauke. Man, nuolat šąlančiam žmogui, tai didelis pasiekimas. Įdomiausia su pulso matavimu - jį pradėjau stebėti meditacijos metu bei atliekant kvėpavimo pratimus. Dabar turiu pati sau įrodymą, kaip jis sulėtėja ir nurimsta giliai kvėpuojant bent minutę.
- Ar tuo metu bent galėjai įsivaizduoti, kad bėgant metams viskas taip greitai pasikeis ir išmanieji aparatai žinos apie tave daugiau negu pati, o nuotraukas galėsi daryti telefonu... Belaidžiu telefonu?
- Aš vis dar tikiuosi, kad apie save žinau daugiau, nei išmanieji aparatai (juokiasi). Tačiau teisybė, kad labai daug malonių prisiminimų yra mūsų telefone. Nuotraukos, užrašai, išrašytos idėjos. Pasidarė paprasčiau. Iki šiol turiu senovinį artimo žmogaus dovanotą juostinį fotoaparatą. Visuomet norėjau išmokti juo naudotis, bet jis taip ir liko maloniu antikvaru. Juk keliaujant nori užfiksuoti kiekvieną malonią akimirką, o telefonas tai leidžia padaryti. Ir kokybė nuostabi. Dar prieš porą metų į keliones veždavausi ir fotoaparatą, juos visuomet turėdavau kokybiškus, nes telefono nuotraukų kokybė netenkino. Dabar nebesivežu - sutaupau daug vietos, o ir esant reikalui, greitai išsitraukti telefoną, paprasčiau. Ką jau kalbėti apie tai, jog su savimi parsiveždavau tik keletą nuotraukų, nes paprašius kitų žmonių nufotografuoti, gaudavosi „įdomios“ nuotraukos - neprofesionalams tiesiog per sudėtinga padaryti gerą nuotrauką fotoaparatu, o ne telefonu.
- Kokiais išmaniaisiais prietaisais dažniausiai naudojiesi? Kaip jie padeda gyvenime?
- Telefonas - numeris vienas. Jame visas mano gyvenimas. Programėlės leidžia naudotis „Spotify“, su kuriuo dirbu šokių salėje, apmokėti už automobilio parkavimą, greitai susisiekti su žmonėmis, filmuoti studentams kuriamas choreografijas, įamžinti svarbiausias akimirkas foto kamera. Laikrodis nuo šios ant mano rankos - įdomu, kiek pritrepsim per šokių pamokas. Pusantros valandos šokimo priskaičiuoja apie 4000-5000 žingsnių. Įspūdinga, tiesa? Belaides ausines naudoju meditacijoms klausyti bei seminarams. Įsirašau juos, o kaip įrašyti suprantu net aš (šypsosi).
- Su Mindaugu keliavote Havajuose, ten teko išbandyti „Gear Sport“, „Gear Fit2Pro“ ir „Gear IconX“ – kaip šie prietaisai gelbėjo kelionėje?
- Teko lenktyniauti (juokiasi) Ką galiu pasakyti. Nesu azartiškas žmogus, bet net mane „Gear Fit2pro“ laikrodis „užkūrė“. Keliaujant, kai tarsi nėra galimybės judėti, pradedi judėti, nes matai rezultatus tiesiog ant savo rankos. Pradėjau stebėti ir savo pulsą, ypač, kuomet dirbu prie kompiuterio. Įsivaizduokite, žmogus sėdi ir atrašinėja laiškus, o jo pulsas 150. Ką tai pasako? Emocinį diskomfortą tą akimirką. Atsiranda erdvės savianalizei, kodėl kūnas taip reaguoja į vieną ar kitą laišką, darbą.
Su ausinėmis „Gear IconX“ turėjau labai malonią patirtį. Niekuomet iki kelionės jų nenaudojau. Su technologinėmis naujienomis ir manimi yra taip - kol nepaduosi į rankas, aš nenaudosiu. Smagu maloniai nustebti. Nereikia pasijungti kompiuterio kaip su laidinėmis ausinėmis, kad galėčiau klausyti meditacijų ar seminarų. Turi laisvas dešimt minučių, ausinės šalia ir mokiniesi. Labai džiaugiuosi šiuo atradimu.
- Žinau, kad daugelis iki šiol pasvajoja „Galėtų jis ir tą, ir dar tą daryti...“ Kaip manai, kokia laukia technologijų ateitis, ko tikiesi ir kokių pastabų turėtumei?
- Save pavadinčiau labai reiklia vartotoja. Noriu paprastumo nepaprastais ir informacijos pertekliaus amžiuje. Jei tai, kas mane domina, galiu rasti greitai, esu patenkinta. Man svarbu, kad būtų nesudėtinga, kaip ir daugeliui, manau. Svarbu, jog būtų patvaru. Daug keliauju, visko būna - saulės, vandens, netyčia išslydo iš rankų, patys suprantate (juokiasi). Havajuose Mindaugas mane fotografavo ant uolų ir staiga mus nubloškė vandenyno banga. Tokia stipri, kad abu kritome į vandenį ir susimušėme į uolas. Bet... Jis užfiksavo tris fantastiškas nuotraukas iki pat incidento, kol telefonas neiškrito iš rankų į vandenį. Kadrus ir telefoną turime iki šiol.
- Kodėl „Samsung“ produkcija?
- Nes su ja galiu dirbti, kai noriu, ir kai reikia. Telefonas, išėjus iš namų, atstoja kompiuterį. Galiu normaliai žiūrėti visus failus, prisegti dokumentus. Atrodo primityvu, bet tai labai svarbu man, dirbančiai ne iš ofiso kėdės. Daug funkcijų, paprastas naudojimas. Daugiau nieko nereikia.
- Kaip manai, ar žmogus veja technologijas į priekį, ar technologijos skatina žmones būti aktyvesniais, judresniais?
- Pastarasis ir tai gera žinia. Yra visokių nuomonių, anot kai kurių, prarandame ryšį su realybe. Bet aš laikausi kitokios nuomonės. Teisingai naudojamos technologijos mums padeda, svarbu atsirinkti. Kaip socialiniuose tinkluose – „neseku“ nei vieno žmogaus, kuris savo socialinėje erdvėje naudoja blogas emocijas ar netinkamą kalbą. Be to, „Facebook“ atveju, negaliu neįvertinti jo, žmonės ten sužinojo apie mano jogos pamokas.
- Ar technologijos buvo tau išgelbėjusios kailį? Nors kartą?
- Telefone esantis prožektorius - tikrai taip. Jis leido nepasiklysti ne vienoje kelionėje. Žemėlapiai taip pat. Mėgstu popierių, tačiau jis ne visur praverčia, o elektroninis žemėlapis, kuriuo galiu naudotis be interneto bet kokiose džiunglėse tikrai padeda. Be jo, nežinia, kur kokia kelionė būtų pasibaigusi.