Apie tai diskutuos TV3 laidos „Visi mes žmonės“ pašnekovai Marijus Mikutavičius, Liudvikas Andriulis ir Vaidas Vyšniauskas.
„Buvo mokytojų, kurie mūsų klasei sakė, jog baigsim gyvenimą kolonijose ar kalėjimuose. Neseniai klasės susitikime, po daugelio metų, pasidžiaugėm, kad taip nenutiko. Išties buvo akimirkų, kai tėvai ar mokytojai buvo absoliučiai manimi nusivylę“, – prisimena atlikėjas ir muzikantas Marijus Mikutavičius.
Šiandien pats jau būdamas tėvu Marijonas kitomis akimis žvelgia į paauglystės ir jaunystės laikus ir mano, kad bus tolerantiškas savo sūnaus išdaigoms ir klaidoms, kurias kadaise darė pats.
Marijus visada buvo įsitikinęs, kad istoriją kuria nenuoramos. Tie, kurie eina prieš srovę, laužo taisykles, kurie elgiasi ne taip, kaip priimta. Ne visiems maištautojams pavyksta – vieni dėl to susigadina gyvenimus, bet tie, kurie išsilaiko, atneša naują kultūrą, sukelia vėją, pakeičia pasaulėžiūros kampą, sukuria mados tendenciją.
„Neužbaigiau karo ir neišradau marsaeigio, mano pasiekimai menki, bet gal kaip savo kartos atstovas šiokį tokį pėdsaką žmonių pasaulėžiūroje palikau“, – spėja Marijus.
„Yra senovės graikų etika, dešimt Dievo įsakymų, civilinis ir baudžiamasis kodeksai – tai svarbiausia, ko žmogui reikia. O tradicijos, papročiai turi būti vertinami kritiškai, savo tikslų geriau siekti laviruojant tarp kitų sugalvotų taisyklių, o kurių laikytis tikrai verta, atpažinti padeda knygų skaitymas“, – įsitikinęs telekomunikacijų verslo ekspertas Liudvikas Andriulis.
Kažkada operos dainininkas Vaidas Vyšniauskas dėl netinkamo elgesio buvo įrašytas į nepilnamečių reikalų įskaitą, mokyklą vargiai baigė, o šiandien dainuoja garsiausiose pasaulio scenose. Atitokti padėjo aistringas tikslo siekimas – tą žvaigždė bando paaiškinti lankydamas mokinius bei kalinius.
Apie visa tai – žurnalo „Žmonės“ ir TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ sekmadienį 17.30 val. per TV3.