Verslininkams su valdžia pavyko susitarti, kad įmonių pelno mokestis mažės nuo 20 iki 15 proc. Tuo tarpu mikroįmonėms pelno mokestis gali būti sumažintas nuo 13 iki 7,5 proc.
Pasak Lietuvos verslo darbdavių konfederacijos direktoriaus Dano Arlausko, tokios nuostatos įtvirtintos Nacionaliniame susitarime, kurį pasirašyti ketinama spalio 28-ąją.
"Tai galutinis terminas, ir iki to termino vyks redakcinio pobūdžio tam tikri taisymai. Svarbiausias dalykas, kuris liečia mikroįmones, kad sutarta, jog Nacionaliniame susitarime bus įrašyta, kad bus sprendžiamas klausimas dėl pelno mokesčio sumažinimo iki 15 proc. Tai yra bazinis pelno mokesčio sumažinimas nuo 20 iki 15 proc. O mikroįmonėms, kurios šiandien apmokestinamos 13 proc., kai apyvarta neviršija 0,5 mln. litų, tai joms bus sumažintas iki 7,5 proc., lygiai 5 proc. punktais kaip ir visoms kitoms įmonėms", - po susitikimo su Premjeru Andriumi Kubiliumi pirmadienį žurnalistams sakė D. Arlauskas.
Mikroįmonė - tai maža įmonė, kurioje dirba mažiau nei 10 darbuotojų.
Premjeras A. Kubilius patikino, kad dėl Nacionalinio susitarimo pasirašymo organizacijos turi atlikti savo vidines demokratines procedūras, apsispręsti, ar jam pritaria. Kita vertus, jis pažymėjo, kad dėl Nacionaliniame susitarime pateiktų siūlymų mažinti pensijas nesutinka dalis pensininkų. A. Kubilius neatmetė galimybės, kad Susitarimas gali būti pasirašomas kai kurioms grupėms nepritariant tam tikriems pakeitimams.
"Tikiuosi, kad šiandien (pirmadienį - ELTA) vakarop kancleris dar sykį peržiūrės visas redakcines pastabas. Sutarėme, kad artimiausiu metu baigiame redagavimo procesą derybininkų lygiu. Toliau organizacijos imasi ir apsisprendžia dėl savo pozicijos", - kalbėjo Vyriausybės vadovas.
Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos prezidentė Grasilda Makarevičienė dar kartą pakartojo, jog nepritaria valdžios Nacionaliniame susitarime įvardintam pensijų mažinimui.
"Tikėjausi, kad mūsų valdžios vyrai mus supras, bet kol kas Nacionaliniame susitarime jokių pakeitimų nėra. Jo kol kas pasirašyti negalime. (...) Tokiam Susitarimui, koks yra dabar, mes nepritariame, nes socialinio draudimo pensijos, tai yra senatvės pensijos, mažinamos negali būti, negali būti mažinamos dirbančių pensininkų pensijos", - teigė G. Makarevičienė.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius sakė, kad derybų procesas nesibaigia. Nors nemažai pageidavimų įtraukta į Susitarimo projektą, tačiau profsąjungiečiai turį ir pataisų.
"Profsąjungos laikosi tokios pozicijos: jeigu pensininkų organizacijos, pagyvenusių žmonių asociacija, invalidų ir kitų susivienijusių žmonių asociacijos nesutiks su tais siūlymais, kurie dabar yra, nepritars ir nepasirašys, tai profesinės sąjungos siūlo išimti šitas pozicijas iš Susitarimo. Tada mes jį pasirašysime ir pratęsti derybas dėl tolesnio socialinio garantijų sprendimo. Negalime pasirašyti po punktais, kuriems nepritaria per milijoną žmonių atstovaujančios organizacijos", - kalbėjo A. Kvedaravičius.
Aktyvių mamų sambūrio atstovės praėjusią savaitę taip pat pareiškė, kad motinystės (tėvystės) išmokos mažinamos neproporcingai, lyginant su kitomis socialinėmis grupėmis. Mamų teigimu, išmokas ketinama mažinti apie 20 proc., o su vaiko pinigais - net ketvirtadaliu.
Kaip ELTA jau skelbė, Vyriausybė nuo 5 iki 20 proc. ketina mažinti valstybines pensijas, rentas, socialines išmokas, perskaičiuoti socialinio draudimo pensijas, motinystės pašalpas, mažinti išmokas dirbantiems pensijų gavėjams, pertvarkyti išmokų vaikams sistemą. Ketinama 2 proc. punktais padidinti įmokas "Sodrai".
Tokį siūlymų paketą ketinama teikti Seimui.