Susitikimo metu prezidentas G. Nausėda kartu su A. Veryga aptarė situaciją sveikatos apsaugos sektoriuje, pagrindinius iššūkius bei numatomus pokyčius.
„Užbėgant už akių, galiu pasakyti, kad susitikimo tikslas nebuvo spręsti klausimą dėl pritarimo ar nepritarimo ministrui pareigas eiti toliau“, – žurnalistams Prezidentūroje kalbėjo G. Nausėdos patarėjas Simonas Krėpšta.
Jo teigimu, pagrindiniai sveikatos apsaugos sistemos iššūkiai yra susiję su paslaugų teikimo kokybe.
Ateitis neaiški
Pats A. Veryga su prezidentu teigia kalbėjęs apie gydymo įstaigų tinklą, nepavykusius darbus, galimas klaidų priežastis bei vaistų politiką. Laikinasis ministras nesiima spręsti, ar G. Nausėda pritartų, kad jis toliau eitų savo pareigas.
„Tikrai negaliu už prezidentą atsakyti, negaliu imtis nei spėlioti, nei prognozuoti. Turėjau galimybę paaiškinti darbus, kuriuos darėme, o kaip prezidentas tą įvertins, kokį sprendimą priims, jo diskrecija. Galbūt aš to nepavadinčiau kritika, prezidentas uždavė klausimus, kurie viešai pakankamai aštriai aptarinėjami“, – žurnalistams Prezidentūroje kalbėjo A. Veryga.
Premjeras palaiko Verygą
Trečiadienį premjeras Saulius Skvernelis pareiškė manantis, kad A. Veryga ir toliau turėtų eiti sveikatos apsaugos ministro pareigas.
„Aš manau, kad ministras tikrai turi tęsti darbą“, – žurnalistams Vyriausybėje teigė ministras pirmininkas.
Pasak jo, A. Veryga ėmėsi spręsti daug klausimų, kurie iki šiol buvo tabu, pavyzdžiui, vaistų kainų.
„Manau, kad tikrai pakankamai gerai sprendžiamos ir socialinės problemos, kalbant apie gydytojus, slaugytojus“, – tvirtino S. Skvernelis.
Simpatijos nejaučia
Vyriausybės sudėtis atnaujinama dėl naujos koalicijos sutarus Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, Lietuvos socialdemokratų darbo partijai, partijai „Tvarka ir teisingumas“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai bei premjerui Sauliui Skverneliui grąžinus įgaliojimus prezidentui Gitanui Nusėdai.
Portalas tv3.lt kiek anksčiau rašė, kad valstiečių lyderis R. Karbauskis yra minėjęs, kad Vyriausybėje turėtų pasikeisti bent keturi ministrai, o premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas tvirtino, kad valstiečių deleguoti ministrai, kurių ministerijos po naujos koalicijos sutarties pasirašymo liko valstiečiams, turėtų tęsti darbą.
Tačiau sumaišties į Vyriausybės formavimą įnešė naujasis Daukanto aikštės rūmų šeimininkas. Po susitikimo su valdančiųjų partijų pirmininkais G. Nausėdos patarėjas Povilas Mačiulis sakė, kad prezidentas norėtų, jog darbą tęstų finansų ministras Vilius Šapoka, ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius bei krašto apsaugos ministras R. Karoblis.
Kokių ministrų prezidentas nenorėtų matyti pareigose, P. Mačiulis neatskleidė, tik pasakė, kad G. Nausėda „raudonų kortelių“ nedalins. Tačiau portalo tv3.lt šaltinių teigimu, Prezidentūra turi abejonių dėl kelių valstiečių ministrų. Damoklo kardas kybo virš sveikatos apsaugos ministro A. Verygos. Portalo tv3.lt žiniomis, susitikime su partijų lyderiais, be minėtų trijų ministrų, G. Nausėda išreiškė norą, kad darbą tęstų ir susisiekimo ministras Rokas Masiulis.
Tačiau su tuo kategoriškai nesutiko R. Karbauskis ir koalicijos partneriai, nes Susisiekimo ministerija yra pažadėta Lenkų rinkimų akcijai.
Prezidentūra sutiko atsitraukti, bet su sąlyga, kad bus apsvarstytas A. Verygos likimas. Kol kas sveikatos apsaugos ministro portfelis yra derybų klausimas, nes R. Karbauskis remia vieną iš svarbiausių savo bendražygių. Tačiau A. Veryga dėl savo ateities negali būti ramus – Prezidentūra didelės simpatijos dabartiniam sveikatos apsaugos ministrui nejaučia.