Akies ragenai reikia deguonies. Dėvint kontaktinius lęšius ragena gauna mažiau deguonies. Jei einate miegoti su kontaktiniais lęšiais, tuomet ragena gauna dar mažiau oro. „American Academy of Optometry“ tyrimai rodo, kad deguonies kiekis gali taip nukristi, kad ragena ištinsta. Toks patinimas nėra didelis, bet dėl jo atsiranda nedideli tarpeliai tarp akių paviršiuje esančių ląstelių, į kuriuos gali įsiveisti bakterijos. Dėl to dažnai susiformuoja akių infekcijos.
Akių infekcijos
Miegant su kontaktiniais lęšiais padidėja tikimybė pasigauti akių infekciją. Amerikos Ligų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis prieš miegą neišsiėmus kontaktinių lęšių infekcijos tikimybė padidėja nuo šešių iki aštuonių kartų. Ant kontaktinių lęšių gali būti labai daug bakterijų. Eidami miegoti visas šias bakterijas tiesiog paliekate užmerktose akyse per naktį.
Nuo akių sudirginimo iki sužalojimų
Net jei jums pasiseks ir akių infekcijos nepasigausite, snaudžiant su lęšiais akys dažnai sudirginamos. Miegant akys išsausėja, o išsiimant lęšius iš išsausėjusių akių jos dirginamos ir gali būti net sužalotos.
Gerai, miegoti aštuonias valandas su lęšiais nėra gera mintis, bet ar trumpas nusnūdimas gali taip jau labai pakenkti? Taip, gali – snausti su lęšiais taip pat yra labai prasta mintis. Tą akimirką, kai užmiegate, ragena truputėlį patinsta. Kuo ilgiau miegate, tuo labiau rizikuojate, bet net ir per 15 minučių miego tarp akies paviršiaus ląstelių gali įsimesti bakterijų.
Vis tiek netyčia užmigote su lęšiais?
Visai nenorėjote užsigauti mažojo kojos piršto, bet taip vis tiek nutiko. Lygiai tokia pat yra situacija su miegojimu neišsiėmus kontaktinių lęšių. Ar jums yra taip nutikę? Ar jautėte kokius nors simptomus? Į gydytojus kreipkitės, jei patiriate šiuos simptomus: akių skausmas ir diskomfortas; akys labai jautrios šviesai; akys paraudusios; pasikeitė rega; akys labiau ašaroja