Vargu ar galima įsivaizduoti dabartinį automobilį be elektronikos. Kalbėdami apie naujovių neturinčius modelius daugelis vairuotojų tik numoja ranka.
Visame pasaulyje žinomos „Microsoft“ kompanijos sprendimas iki šių metų pabaigos pasirašyti naują bendradarbiavimo sutartį su vienu iš automobilių pramonės lyderių gali reikšti multimedijos sistemų revoliuciją. Kas žino, galbūt netrukus mūsų transporto priemonės bus labiau panašios į kompiuterį ant ratų.
Taigi, šiuo metu yra žinoma tiek, kad „Microsoft“ derasi su vienu stambiausių automobilių gamintojų dėl multimedijos sistemų kūrimo bei tiekimo. „Microsoft“ atstovas Martinas Thallas Detroito „Free Press“ leidiniui teigė, jog kompanija siekia, kad naujausios technologijos būtų neatsiejama ateities automobilių pramonės dalis.
Jau šiuo metu „Microsoft“ tiekia „Ford“ gamintojams „Sync“ komunikacijos ir laisvalaikio sistemas. „Sync“ turi USB jungtį, „Bluetooth“ ryšį. Tokiu būdu galima prijungti mobilųiį telefoną, įvairius komunikacijos prietaisus, „iPod“ grotuvą ir kitką. „Ford“ šį įrenginį naudoja „Lincoln“, „Ford“ ir „Mercury“ automobiliuose.
Salone įrengto garsiakalbio dėka šios multimedijos sistemos pagalba galima skambinti nesinaudojant pačiu mobilioju telefonu, taip pat naršyti telefono knygelėje. Visa tai galima daryti tiesiog prietaisų skydelio ekrane. Išsikviesti reikiamą skambutį galima ir tik balsu. Ekrane matomas ryšio stiprumas, telefono akumuliatoriaus būklė. Galima keisti telefono nustatymus. „Sync“ „supras“ ir navigacijos programas.
Šią sistemą „Ford“ turi teisę savo produkcijoje naudoti tik iki metų pabaigos. „Microsoft“ savo idėjų įgyvendinimui ieško naujų partnerių.
„FIAT“ automobilių gamintojai dabar taip pat diegia „Microsoft“ technologijas savo „kūriniuose“. Multimedijos sistema vadinasi „Blue&Me”. Be “Sync” jau naudojamų naujovių „Blue&Me” turi ir vaizdo grotuvo galias.
Gamintojai kalba, kad svarbiausia visų diegiamų naujovių kryptimi ir tikslu turėtų būti ne tik vairuotojo bei keleivio nuobodulio “malšinimas”, tačiau ir eismo saugumo didinimas. Prognozuojama, kad ateityje automobilų kompiuteriai patys iš interneto parsisiųs reikiamą informaciją ir pateiks vairuotojui kelionės metu.