Bendrovė „Microsoft" konferencijoje D9 pirmą kartą oficialiai pristatė būsimąją operacinę sistemą „Windows 8“.
Apie svarbiausias jos ypatybes konferencijos dalyviams papasakojo „Windows" OS kūrėjų vadovas Stevenas Sinofsky. Jis patvirtino anksčiau žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad „Windows 8“ veiks ir su x86, ir su ARM architektūros procesoriais.
Pasak jo, planšetiniams kompiuteriams skirtas taikomąsias programas „Windows 8" aplinkoje bus galima naudoti ir tuose kompiuteriuose, kurie naudoja įprastines klaviatūras ir peles.
S. Sinofsky teigimu, kol kas nenuspręsta, kaip bus pavadinta naujoji „Windows„ šeimos OS: „Windows 8“ tėra darbinis jos pavadinimas. Jo teigimu, „Windows 8“ vartotojo sąsaja gerokai skirsis nuo „Windows 7“. Pavyzdžiui, vietoj „Start" mygtuko meniu bus naudojamas paleisties ekranas su taikomųjų programų paleistukais (widget). Jis atrodys kaip iš įvairių plytelių sudėliota mozaika, primenanti „Windows Phone 7“ mobiliosios OS sąsają.
Pranešama, kad „Windows 8„ naudos dviejų tipų taikomąsias programas – įprastines, skirtas „Windows“ aplinkai, ir programinius įrankius, sukurtus naudojant HTML5 ir „JavaScript“. Programavimo priemonių rinkinius programinės įrangos plėtotojams „Microsoft“ ruošiasi pateikti vėliau.
S. Sinofsky taip pat pranešė, kad „Windows 8„ bus pateiktas rinkai kartu su interneto naršykle „Internet Explorer 10“. Nors preliminari naujosios OS išleidimo data nenurodoma, „Microsoft“ yra užsibrėžusi leisti naujas savo OS kas 2 - 3 metus. Taigi, atsižvelgiant į tai, jog „Windows 7“ buvo pateikta rinkai 2009 metais, „Windows 8" turėtų pasirodyti 2012-aisiais.