Didžiausia pasaulyje programinės įrangos gamintoja "Microsoft" iškėlė ieškinius 15 bendrovių ir privačių asmenų, elektroniniu paštu išsiuntusių "MSN Internet" ir "Hotmail" vartotojams daugiau kaip 2 milijardus nepageidautinų pranešimų.
"Microsoft" generalinis konsultantas Bradas Smithas (Bredas Smitas) finansų agentūrai "Bloomberg" pareiškė, kad "Microsoft" iškėlė ieškinius 13 nepageidautinus elektroninius pranešimus siuntusių “spamerių” iš JAV ir dviem "elektroninio pašto šiukšlintojams" iš Didžiosios Britanijos. "Microsoft" reikalauja, kad šie atlygintų nukentėjusiųjų nuostolius ir atsisakytų tolesnio pranešimų, kurių dauguma yra įvairių tipų reklama, siuntimo.
Maždaug 50 proc. tinkle siunčiamų elektroninio pašto pranešimų yra nepageidaujama reklama: siūloma apsilankyti naujame "suaugusiems" skirtame tinklapyje, pasidomėti galimybėmis padidinti ar sumažinti tam tikras kūno dalis, finansiškai paremti Islandijos benamius, užsisakyti kokią nors unikalų ir nereikalingą daiktą už itin mažą kainą arba, ir tai dažniausiai pasitaiko JAV, įforminti paskolą namo pirkimui.
Tyrimų bendrovės "Ferris Research" duomenimis, kiekvienais metais “spamas” JAV bendrovėms atsieina 9 milijardus JAV dolerių. Konsultacinės bendrovės "Radicati Group" duomenimis, šiais metais “spamas” sudarys 45 proc. visos pasaulinės elektroninės korespondencijos. Bendrovės ekspertų vertinimais, iki 2007 metų šis rodiklis pašoks iki 70 procentų.
"Microsoft" paskelbė karą “spameriams” po kitų JAV IT bendrovių. Balandį ieškinį “spameriams” iškėlė AOL, reikalaudama atlyginti 10 milijonų JAV dolerių nuostolius ir atsisakyti tokių pranešimų siuntimo. Be to, "Microsoft", AOL ir "Yahoo" susitarė bendromis jėgomis priešintis “spamui”.
"Microsoft" vadovas Billas Gatesas (Bilas Geitsas) praėjusį mėnesį pareiškė, kad bendrovė rengiasi kovoti su “spameriais” įstatymais, taip pat gerindama savo programinius produktus. Akivaizdu, kad teisminė valdžia šias pastangas palaiko. "Būtina apsunkinti “spamerių” gyvenimą, reikia duoti jiems suprasti, kad jiems teks gintis teisme", - pareiškė Vašingtono generalinė prokurorė Christine Gregory (Kristin Gregori).
B. Gatesas kreipėsi į Senato prekybos komiteto pirmininką senatorių Johną McCane’ą (Džoną Makeiną), siūlydamas patvirtinti federalinį įstatymą, kuris draustų “spamo” platinimą nesant vartotojo sutikimo.
dpa-ELTA