Windows Genuine Authentication (WGA) sitema ką tik „patobulinta“: prie „tikra programa“ ir „netikra programa“ pridėtas dar vienas apibrėžimas „neaišku“ (not sure). Ką tai reiškia?
Pasak Microsoft, tokia priemonė yra skirta sumažinti legaliais pripažintų vartotojų skaičių. Tikimasi, kad tas legalaus vardas bus atimtas iš žmonių, kurie naudojasi vogta Windows ar Office versija, bet su piratų platinamomis programėlėmis sugebėjo praslysti pro WGA tinklą kaip vartotojai su „tikromis“ programomis.
Realiai tai reiškia, kad WGA labai prastai veikia ir negali užtikrinti legalių vartotojų teisių į tinkamą įsigyto produkto aptarnavimą. Kol kas dar neteko girdėti skundų apie legalaus vardo atėmimą iš anksčiau dorais įvardintų žmonių, bet galimybė vis didėja, nes, pasak Ars Technica, WGA programėlė, anksčiau buvusi neprivaloma, dabar į vartotojų kompiuterius atkeliauja po kritiškų klaidų pataisymo priedanga.
Nors aš turiu legalią Windows OS (netgi dvi - abiejuose Windows kompiuteriuose), man vistiek neramu dėl tokio Microsoft veiksmo. Su WGA tikimasi padidinti Windows pardavimus laukinėse šalyse (Lietuvoje ir pan.). Bet net civilizacijos pakraščių gyventojai nebepirks kitą kartą Windows, jei, sumokėję pinigus, iš karto ar po kiek laiko pamatys, kad jų operacinė sistema ar biuro programų rinkinys pripažinti esantys abejotino legalumo.
Atrodo, kad verslas JAV jau tikrai turėtų žinoti, kad lojalių vartotojų pasitenkinimas produktu yra daug svarbesnis už kažkokią statistiką…