• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Aistis Mickevičius garsėja ne tik kaip puikus aktorius, bet ir kaip parfumeris ar net rašytojas, parašęs knygą apie kvepalus. Vis dėlto anksčiau jis yra išbandęs ir kitą amplua – tikriausiai daugelis prisimena ir tai, kad anksčiau Aistis kartu su Mindaugu Stasiuliu dirbo ir radijuje.

Aistis Mickevičius garsėja ne tik kaip puikus aktorius, bet ir kaip parfumeris ar net rašytojas, parašęs knygą apie kvepalus. Vis dėlto anksčiau jis yra išbandęs ir kitą amplua – tikriausiai daugelis prisimena ir tai, kad anksčiau Aistis kartu su Mindaugu Stasiuliu dirbo ir radijuje.

REKLAMA

Laidos „Gero vakaro šou“ metu Aistis kartu su Mindaugu ne tik prisiminė šiuos įsimintinus laikus, bet prabilo ir apie kitas įdomias su kvapas susijusias detales.

Mickevičius laidoje papasakojo, kad su M. Stasiuliu jie ne vienerius metus dirbo kartu, o vėliau Mindaugas netgi tapo jo viršininku. Tiesa, dabar radijuje nebedirba nė vienas. Kaip prisiminė J. Jankevičius, paskutiniais metais M. Stasiulis rytinio darbo jau buvo išvargintas, o štai faktą, kad keltis nebuvo taip paprasta, pripažino ir Aistis: „Jausdavausi labai blogai, nes esu pelėda.“

Vis dėlto nepaisant ankstyvų rytų, Mindaugas ir Aistis savo laiką, kurį radijuje praleido kartu, mini tik geru žodžiu. Šia proga jiedu net prisiminė istoriją. Anot Mindaugo, jų kelionė į Nedzingę buvo puikus įrodymas, kaip realybė susimaišo su fikcija arba kaip personažas tampa realybės dalimi. Kelionės metu Aistis įkūnijo garsųjį savo personažą, pensininką Vydą.

REKLAMA
REKLAMA

„Mane perrengė personažu Vydu. Mus pasitiko etnografinis ansamblis, Varėnos meras grojo armonika, buvo patiekta visokių dzūkiškų bandų ir kitokių malonumų. Buvo labai faina, nes kai susidraugavom su bobelkom, jos netgi ėmė minti mįsles“, – juokėsi Aistis, o laidoje netrukus pasirodė ištraukos iš minėtos kelionės.

REKLAMA

Taip pat „Gero vakaro šou“ laidoje Aistis užsiminė ir apie parfumerijos pradžią: „Egipte žmonės jau kažkuo tepdavosi, Romos imperijos laikais vaikščiodavo į pirtis ir vis kažkuo šlakstydavosi. Bet atėjus Viduramžiams, žmonės tą daryti nustojo, nes bijojo vandens – galvojo, kad jei prausis, tai susirgs ir numirs. Pavyzdžiui, Ispanijos karalienė gyvenime prausėsi 2 kartus, tik kai gydytojas jai prirašė (juokiasi).“

REKLAMA
REKLAMA

Parfumeris paaiškino ir tai, kodėl iki šių laikų „odekolonas“ kažkodėl yra siejamas su pijokaujančiais asmenimis prie vadimųjų kioskų. Pasirodo, kad istorija siekia neatmenamus laikus.

„Tai susiformavo dėl to, jog Napoleono laikais, kai prancūzai ėjo užkariauti Rusijos, jie vežėsi vežimus, kuriuose buvo visko – ir kostiumų, ir flakonų. Jie buvo ganėtinai dideli ir priminė likerio butelius. Napaleonas per metus sunaudodavo apie 600 flakonų po pusę litro. Tais laikais tai sau leisti galėjo ne daug kas, tačiau jis galėjo, nes turėjo daug pinigų. Jis ne tik odekolonu valėsi, bet jei žygyje suvalgydavo blogos žuvies, mėsos ar dar kažko, tai jis jį naudodavo ir į vidų – tai būdavo normalu. Kai rusai užgrobė vežimą su tais visais flakonais, jie pagalvojo, kad bus geras balius – galvojo, kad rado gerų prancūziškų konjakų. Taip ir pradėjo juos gerti“, – pasakojo Aistis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Neretai išgirstame, kad tam tikruose kvepaluose yra ir ambros aromato, tačiau ar visi žino, kas tai yra iš tiesų?

„Yra dar toks dalykas kaip ambra – visi klausia, kas ta ambra? Ta ambra yra kašaloto skrandžio turinys, kurį jis atrijo, ir kuris išplaukė į jūrą. Beplaukdamas jis įgavo tam tikrų kvapų, išplaukė į krantą, išdžiuvo saulėje ir dieviškai kvepia. O kvepia prabangiais dalykais“, – juokėsi A. Mickevičius.

Visą ištrauką iš laidos „Gero vakaro šou“ su Aisčiu Mickevičiumi pamatysite peržiūrėję vaizdo įrašą straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų