Norėdami patvirtinti šią versiją, du britų ekspertai net 400 kartų bandė užsisegti tokiame pat krepšyje, kuriame buvo rastas nelaimėlio kūnas. Jie jau buvo pasiryžę paskelbti išvadas, kad tą padaryti pačiam nepavyktų net ir iliuzionistui Harry Houdini, tačiau tyrimo rezultatai buvo pakeisti po to, kai vienas armijos seržantas įrodė, kad tai yra įmanoma.
Teismo tarnybos darbuotoja, kuri tiria alternatyvias mirčių versijas, neigia, kad G. Williamsas mirė šio nesėkmingo seksualinio bandymo metu. Tačiau detektyvai linkę tikėti šia versija. Prieš savo mirtį G. Williamsas internete labai domėjosi fetišizmu bei klaustrofilija (meilė uždaroms patalpoms). Jo mobiliajame telefone tyrėjai rado įtartiną filmuotą medžiagą, kurioje G. Williamsas, avėdamas tik batus, juda prieš kamerą.
Žuvusiojo bute buvo daug prabangių moteriškų drabužių, perukų ir dekoratyvinės kosmetikos. Savo kompiuteryje G. Williamsas buvo išsisaugojęs daug transvestitų nuotraukų.
Prieš kelis metus G. Williamsas buvo patekęs į nelabai malonią situaciją. Jį surado pusiau nuogą viename viešbučio kambaryje. Prie lovos jį pririšo viešbučio šeimininkai.
Jo draugai ir šeima piktinasi, kad po tyrimo G. Williamsą pavertė gėjumi ir iškrypėliu. Jie tvirtina, kad moteriškus drabužius jis kolekcionavo, nes labai mylėjo madą. O perukai jam buvo reikalingi teminiams vakarėliams. Artimieji reikalauja, kad mirties priežastis būtų ieškoma ne tarp asmeninių daiktų, o agentūrose, besispecializuojančiose tamsiais darbeliais. Teismo darbuotoja Fiona Wilcox taip pat siūlo neatmesti galimybės, kad ši mirtis gali būti susijusi su specialių tarnybų įsikišimu.
31-erių metų Gareth Williamso kūnas buvo rastas 2010-ųjų rugpjūčio 23d. jo bute prestižiniame Londono Pimlico rajone, visai netoli Mi6 būstinės, kurioje jis dirbo kodų šifruotoju.
Skrodimo metu tiksli mirties priežastis nepaaiškėjo. Žinoma tik tiek, kad žvalgybos darbuotojo mirtį iššaukė tikrai ne alkoholis ar narkotikai.