• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paskutines dienas skaičiuojantys 2022-ieji sporto aistruoliams atnešė daug neužmirštamų reginių ir neįtikėtinų atletų pasirodymų, tačiau kaip ir kiekvienais metais sporto bendruomenėje netrūko ir skandalų.  

Paskutines dienas skaičiuojantys 2022-ieji sporto aistruoliams atnešė daug neužmirštamų reginių ir neįtikėtinų atletų pasirodymų, tačiau kaip ir kiekvienais metais sporto bendruomenėje netrūko ir skandalų.  

REKLAMA

Portalas tv3.lt kviečia prisiminti garsiausiai šiemet nuskambėjusius Lietuvos sporto skandalus.

Fizinis trenerių konfliktas LKL finale

Konfliktu pažymėtas buvo Vilniaus „Ryto“ ir Panevėžio „Lietkabelio“ kelias link titulo. 

Tikras emocijų proveržis įvyko vienų iš LKL finalo rungtynių antrojo kėlinio pabaigoje. „Lietkabelio“ treneris Nenadas Čanakas buvo labai nepatenkintas, kad Arnui Butkevičiui nebuvo skirta pražanga po to, kai pastarasis iš alkūnės pataikė Dovydui Giedraičiui į smakrą.

Emocijų nesuvaldęs N. Čanakas gavo techninę pražangą, tačiau susivaldyti tai nepadėjo, netrukus strategas gavo ir antrąją techninę pražangą, kuri virto diskvalifikacine. Palikdamas aikštelę serbas kliudė „Ryto“ trenerį Giedrių Žibėną, o eidamas link koridoriaus keitėsi aštriais žodžiais su „Ryto“ vadovu Dariumi Gudeliu.

REKLAMA
REKLAMA

Vaidoto Žalos ir Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) nesutarimai 

Visas skandalas tarp LASF ir kai kurių narių kilo kovą, kai V. Žala su kolega Vitoldu Miliumi ir Mantu Babensku pasitraukė iš LASF tarybos narių. To priežastis buva LASF Etikos ir drausmės komisijos sprendimas dėl lenktynininko G. Maškausko pasisakymų feisbuke.

REKLAMA

Pastarasis kvescionavo Lietuvos pagalbą su prieš agresorių kovojančiai Ukrainai

Už savo kritiką LASF vadovybei V. Žala buvo nubaustas 2000 eurų bauda ir net dviem mėnesiams suspenduota lenktynininko licencija, o LASF G. Meškauskui nuobaudos neskyrė.

Galiausiai birželį dėl kilusių nesuarimų ir skandalo iš posto pasitraukė LASF prezidentas Egidijus Janavičius.

Margaritos Drobiazko ir Povilo Vanago pasirodymai Rusijoje

M. Drobiazko ir P. Vanagas rugpjūčio 9 d. pasirodė Sočio olimpiniuose rūmuose šou „Gulbių ežeras“. Po tokio elgesio šokėjai sulaukė ne tik žmonių pasipiktinimo, bet ir Lietuvos prezidento bausmės.

REKLAMA
REKLAMA

Praėjus vos dienai po jų pasirodymo Rusijoje, Gitanas Nausėda nusprendė iš sportininkų atimti valstybinius apdovanojimus. M. Drobiazko ir P. Vanagas neteko Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 5-ojo laipsnio ordino, kuris už nuopelnus sportininkams buvo įteiktas dar 2000 metais.

Tačiau net ir po šio didelį lietuvių pasipiktinimą sukėlusio incidento, šokėjų pora nepasimokė ir savo požiūrio nepakeitė. Šokėjų pora yra įtraukta į Kremliaus atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo žmonos Tatjanos Navkos būsimo renginio „Miegančioji gražuolė“ dalyvių sąrašus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pastarasis turėtų startuoti dar šiemet Sankt Peterburge, Rusijoje.

Manto Kuklio ir Vilmos Venslovaitienės nesutarimai

Prieš „Žalgiriui“ debiutuojant UEFA Konferencijų lygoje kilo nemaža diskusijų audra internete. Komandai paskelbus registruotų žaidėjų sąrašą jame nebuvo matyti ilgamečio Vilniaus „Žalgirio“ saugo Manto Kuklio pavardės. 

REKLAMA

Nors klubo atstovai paskelbė, jog sportininkas neįtrauktas į sąrašą dėl traumos, socialiniuose tinkluose pradėjo plisti spekuliacijos, kad futbolininkas į sąrašą neįtrauktas dėl trinties su klubo vadove Vilma Venslovaitiene ir treneriu Vladimiru Čeburinu. Pats sportininkas tokias spekuliacijas paneigė. 

Rugsėjo pabaigoje klubas ir sportininkas oficialiai paskelbė, jog M. Kuklys palieka komandą. Pranešdamas žinią, futbolininkas nuogąstavo, jog jo kelias Vilniaus „Žalgiryje“ baigėsi ne taip kaip jis tikėjosi. Savo įrašė sportininkas paminėjo ir nesutarimus su komandos vadove.

REKLAMA

Nors konfliktas pradėjo rutuliotis dar rudens pradžioje, kai M. Kuklio pavardės paslaptingai nebeliko UEFA Konferencijų lygos paraiškoje, lapkritį nesutarimai pasisuko nauja kryptimi. 

V. Venslovaitienė duodama interviu portalui 15min.lt, teigė, kad jokio konflikto su M. Kukliu nebuvo ir vadino futbolininką melagiu, kaltino jį šmeižtu.

Šiam interviu pasirodžius viešai M. Kuklys nieko nelaukdamas davė komandos vadovei atkirtį. Jis neigė visus vadovės kaltinimus. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žiemelio klubo pavadinimo vingiai

Gedimino Žiemelio vystomas „Basketball Holding Company“ (BHC) projektas rinkdamasis klubo pavadinimą ėmėsi neįprastų metodų. 

Alytaus „Dzūkiją“ ir vietą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) nusipirkęs klubas svarstė keletą komandos pavadinimo variantų, tačiau labiausiai nustebino tai, kad tarp pasirinkimų atsidūrė buvęs pirmenybėse jau žaidžiančio klubo vardas.

REKLAMA

Valstybinio patentų biuro (VPB) buvo prašoma įregistruoti „BC Lietuvos rytas“ pavadinimą. Toks naujo klubo ėjimas sukėlė sumaištį, kadangi tokiu vardu iki 2018-ųjų buvo žinomi dabartiniai LKL čempionai Vilniaus „Rytas“.

Galiausiai naujam klubui buvo išrinktas „Wolves“ pavadinimas. 

A lygos lažybų skandalas

Jau ne pirmą kartą A lygoje skambėjo sutartų rungtynių skandalas. Tačiau šį kartą skandalo epicentre atsidūrė lygos autsaiderė „Jonava“.

REKLAMA

Dėl galimai sutartų rungtynių į LFF kreipėsi pats „Jonavos“ klubo vadovas Vaidas Vaškevičius, po to, kai pamatė rungtynėse statomas dideles sumas.

Kaltinimai skriejo legionerių legionui iš Pietų Amerikos. Kol vyko tyrimas jie dar spėjo sužaisti kelis mačus, kadangi buvo pateikę apeliacijas.

LFF skyrė jiems pinigines baudas. „Jonava“ galiausiai liko paskutinė A lygoje šiemet taip ir neiškovojusi pergalių ir iškrito į pirmąją lygą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po sezono pareigas paliko ir klubo vadovas V. Vaškevičius.

LFF skandalai

Nesutarimai kilo tarp Seimo ir LFF po to, kai Seime rugsėjį pasirodė projektas dėl galimo tiesioginio įvedamo LFF valdymo. Juo, pasak įstatymo iniciatorių, buvo siekiama skaidraus ir demokratiško Lietuvos futbolo federacijos (LFF) valdymo, kuriame nebūtų kriminalinio pasaulio atstovų.

Tokiam siūlymui federacija nepritarė, kadangi, jų teigimu, LFF valdymas yra išimtinai tik pačios federacijos kompetencija.

REKLAMA

Taip pat daug įtakos konfliktui turėjo tarptautinių futbolo organizacijų atstovai, kurie įspėjo Lietuvos futbolo atstovus, jog tokio LR Seimo narių inicijuoto teisės akto priėmimas vienareikšmiškai lems Lietuvos futbolo klubų ir rinktinių suspendavimą tarptautinėse arenose, viso Lietuvos futbolo finansavimo iš šių organizacijų nutraukimą. Šių veiksmų tarptautinės futbolo organizacijos imtųsi nedelsiant. 

REKLAMA

Po tokio Seimo ultimatumo ir tiesioginio LFF valdymo įstatymo pateikimo pritarimui rugsėjo pabaigoje, galiausiai ir LFF patys ėmėsi veiksmų. 

Specialioji darbo grupė LFF Visuotinei narių konferencijai pateikė federacijos įstatų pakeitimo projektą, kuriame siūloma nustatyti reikalavimą, kad visi renkami LFF vadovai turi atitikti tarptautinių futbolo organizacijų – Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA) ir Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) direktyvose nustatytus reikalavimus reputacijai.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat projekte buvo siūloma numatyti galimybę Lietuvos aukšto meistriškumo futbolo klubams tiesiogiai deleguoti savo atstovus į LFF konferenciją, organizacijos prezidentą ir viceprezidentus, vykdomojo komiteto, etikos komisijos narius rinkti konferencijoje.

Kilus diskusijoms abi pusės svaidėsi žaibais, bet galiausiai neeilinėje LFF konferencijoje gruodžio 21-ąją buvo priimta vos per keletą savaičių sukurpti nauji įstatai.

Pagal juos nepriekaištinga reputacija Vykdomojo komiteto nariams yra būtina. Dar prieš šį priėmimą iš Tauragės apskrities futbolo federacijos pareigų atsistatydino Arūnas Pukelis, kuris, pagal naujuosius įstatus, būti VK nariu negali.

Lygiai taip pat VK nariu negalės būti Marijampolės apskrities futbolo federacijos vadovas Žydrūnas Buzelis. Tiesa, naujiems įstatams dar reikės laiko įsigalioti.

Manoma, kad visa procedūra užtruks daugmaž balandžio, kada bus surengti apskritai ir nauji federacijos rinkimai, kuriuose bus renkamas ir LFF prezidentas bei generalinius sekretorius.

Edgaro Skurdelio dopingo skandalas

Gruodžio pabaigoje Lietuvos antidopingo agentūra informavo apie laikiną E. Skurdelio nušalinimą nuo varžybų dėl uždraustų preparatų vartojimo.

Agentūra informavo, jog rugpjūčio 23 d. atlikus dopingo testą, sportininko organizme rastas uždraustas preparatas klomifenas. Ši medžiaga sportininkams draudžiama vartoti tiek varžybų, tiek ir ne varžybų metu.

REKLAMA

Nors sportininkas draudžiamų medžiagų vartojimą neigė, buvo pradėtas nuoseklesnis tyrimas.

E. Skurdelis suspenduotas nuo rugsėjo 15 dienos, kai buvo gauti testo rezultatai, o laikinas nušalinimas galioja iki galutinio sprendimo priėmimo. Kol kas dar vis vyksta tyrimas ir bylos baigtis išlieka nežinoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų