Tai reiškia, kad šiuo sprendimu „Facebook“ ir „Instagram“ savininkė, kuri anksčiau atsargiai žiūrėjo į griežtus Europos Sąjungos (ES) asmens duomenų naudojimo reglamentus, iš esmės keičia savo poziciją.
ES gyvenantys žmonės, kurie naudojasi „Meta“ platformomis, gali atsisakyti, kad jų duomenys būtų naudojami mokymo tikslais, pranešė socialinių tinklų milžinė.
Pakeitimai nebus taikomi jaunesnių nei 18 metų vartotojų paskyroms, taip pat privačioms vartotojų žinutėms šeimai ir draugams, pranešė įmonė socialiniuose tinkluose.
Kol kas pakeitimai neturės įtakos susirašinėjimo platformai „WhatsApp“.
Kai „Meta AI“ pirmą kartą pradėjo veikti ES, technologijų milžinė stengėsi pabrėžti, kad pokalbių robotas nebuvo apmokytas remiantis Europos vartotojų duomenimis.
Jo diegimas žemyne buvo atidėtas daugiau nei metams dėl persidengiančių Europos reglamentų, susijusių su naujomis technologijomis, įskaitant Bendrąjį duomenų apsaugos reglamentą (BDAR), DI ir Skaitmeninių rinkų aktą (SRA).
Kuriant didelius kalbos modelius (LLM), tokius kaip „Meta AI“, reikia sukaupti didžiulius duomenų rezervus, kurie ES yra griežtai reglamentuojami, kai tai susiję su atskirais vartotojais.
„Meta“, kaip ir kitoms stambioms Silicio slėnio įmonėms, DI yra svarbiausias prioritetas.
Šiais metais grupė planuoja investuoti 60–65 mlrd. dolerių (53–57 mlrd. eurų), iš kurių didžioji dalis bus skirta duomenų centrams, serveriams ir tinklo infrastruktūrai, reikalingai DI modeliams kurti.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!