Per aštuonias savaites iškrito 70 proc. plaukų. Visgi mergina manė, kad tokius nemalonius pokyčius paskatino prastas šampūnas, kasdieninis plaukų tiesinimas.
Katie kreipėsi į daktarus ir išgirdo liūdną diagnozę – ji serga židininiu nuplikimu. Tai autoimuninė liga, kai plaukai krenta įvairiose kūno vietose, dažniausiai ant galvos.
Daktarai tvirtina, kad šią ligą sukėlė didelis stresas, todėl nuo panašaus likimo apsaugotų nėra.
„Atrodžiau tarsi senas žmogus. Tai mane sužlugdė, buvau visiškai sunaikinta. Kiekvieną akimirką verkiau, vengiau aplinkinių ir negalėjau lankyti paskaitų”, - išgyvenimais dalijasi Katie. Ji pasakoja, kad kasdien krentantys plaukai visiškai sugriovė pasitikėjimą savimi, todėl sava istorija tikisi įspėti ir kitus.
Katie daktarai įspėja, kad šio sutrikimo neparodys jokie tyrimai, tad kiekvienas žmogus turi stebėti savo jauseną.
„Aš jaučiau labai daug streso, tačiau niekada nemaniau, kad tai gali nutikti. Tokią istoriją girdžiu pirmą kartą, todėl jaučiuosi įpareigota apie tai kalbėti garsiai”, - sako mergina.
Tuoj prasidės nauji mokslo metai, tad specialistai siūlo ruoštis iš anksto. Pasiruošime labai svarbų vaidmenį turi artimieji, tėvai, kurie turi labai įdėmiai stebėti savo vaikų nuotaikų kaitas. Visgi didelį stresą patiriantys moksleiviai, studentai yra linkę užsidaryti savyje, slėpti sunkumus.
Paklauskite vaiko, kaip sekėsi mokykloje, stenkitės jį išklausyti, atsakyti į klausimus. Atminkite, kad vaiką labiau drąsina ne skuboti suaugusiųjų patarimai, kaip reikia elgtis, o tai, jog tėvai supranta jo sunkumus.
Tiesiog pabandykite įsijausti į savo vaiko situaciją. Vaikui, pradėjusiam naują etapą, lengviau įveikti adaptacijos problemas, kai jaučia, kad tėvams rūpi, kaip jam sekasi, kai gali dalytis savo patirtais išgyvenimais.