Merui Genadijui Mikšiui sunkiai sekasi rinkėjų simpatijas pelnyti darbais, todėl laurus pamėginta suklastoti, nesąžiningai naudojant IT priemones.
Nors miesto galva, meras Genadijus Mikšys, deklaruoja neskaitąs laikraščių, tai netrukdo klastoti skaitytojų simpatijų. Užuot meras įtikinęs rinkėjus savo darbais, tai pamėginta padaryti fabrikuojant šiauliečių nuomones.
„Nemiegojo“ visas miestas
Jau kelios savaitės „Šiaulių naujienų“ skaitytojai internete (www.snaujienos.lt) turi galimybę pareikšti savo nuomonę ir atiduoti savo balsus tiems politikams, kuriais labiausiai pasitiki. Balsavimo sąraše - dvi dešimtys kandidatų į Šiaulių miesto tarybą iš įvairių partijų sąrašų. Tai yra, tų partijų lyderiai.
Ilgą laiką liberalcentristai: meras G. Mikšys ir Šiaulių miesto tarybos sekretorius Vaclovas Vingras vilkosi populiarumo „uodegoje“, tačiau iš po vienos nakties jų reitingai staiga išaugo. Per kelias minutes miesto meras su bendražygiu V. Vingru atsiplėšė iš uodegos ir ėmė veržtis į lyderius. Galima pagalvoti, kad naktį iš praėjusio ketvirtadienio į penktadienį nemiegojo vos ne pusė miesto, sėdėjo prie kompiuterių, degino elektrą, kad tik atiduotų savo balsą už miesto gatves. Meras G. Mikšys neva surinko daugiau kaip 25 tūkstančius balsų, o Tarybos sekretorius V. Vingras - beveik 9 tūkstančius balsų.
Labiau už rinkėjus „myli“ kompiuteris
Nesunku buvo nustatyti, kad merą labiausiai myli ir juo pasitiki kompiuterinė programėlė, kuria ir bandyta klastoti duomenis. Nesunku buvo nustatyti ir tai, kas organizavo klastotę, tuo metu, kai miesto meras dėjo į akį snausdamas ant „populiarumo“ laurų.
Tiesa, organizatoriai vis dėlto nepakankamai myli merą G. Mikšį. Pavyzdžiui, galėjo išreitinguoti į pirmąsias pozicijas, taip padarydami jį „simpatiškiausiu“, bet paliko antroje vietoje. Lygiai taip pat pasielgta ir su V. Vingru, kuris, esą, net ketvirtas pagal populiarumą politikas mieste. Ir vos ne populiaresnis už Šiauliuose rinktus Seimo narius - vienmandatininkus.
Dėl nesąžiningo klastotojų elgesio meras G. Mikšys ir V. Vingras šalinami iš balsavimo. Prie jų pavardžių balsavimo sąraše dabar nurodyta, kad rinkėjų „simpatijos“ pelnytos nešvariai, naudojant IT priemones. O nuo galimų klastočių ateityje apsisaugoti panaudotos papildomos apsaugos priemonės.
Politikų reitingai
Skaitytojų sudaryti politikų reitingai - ne galutiniai. Kol kas daugiausiai balsų, vasario 20-osios duomenimis, surinko Seimo narys Edvardas Žakaris - 28 procentai balsavusiųjų. Keliais procentais atsilieka jo kolega Seimo narys Valerijus Simulik.
Kadangi mero G. Mikšio ir V. Vingro balsai neskaičiuojami, trečiojoje vietoje - jų bendrapartietis, Šiaulių miesto tarybos narys, chirurgas Gintaras Karalevičius - 8,6 procento reitingo taškų.
Ketvirtasis - Šiaulių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas - Denis Michalenko - apie 4 procentai balsų.
Kitų partijų sąrašų lyderiai 4 procentų barjero neperžengtų ir į Šiaulių miesto tarybą nepatektų. Tai - partijos Tvarka ir teisingumas sąrašo lyderis Vidmantas Japertas (2,8 procento), vicemerė Daiva Matonienė (0,1 procento), konservatorius Jonas Bartkus (0,1 procento). Po 0 procentų „surinko“ valstietis liaudininkas Stasys Grigaliūnas, Savivaldybės administracijos direktorius, konservatorius Vladas Damulevičius ir kt. Tačiau pastarųjų rėmėjų negalima apkaltinti rinkėjų simpatijų klastojimu, skirtingai nei mero G. Mikšio ir Tarybos sekretoriaus V. Vingro šalininkų.
Benas RUDYS